W Nisku

Licealiści „Czarnieckiego” przedsiębiorczy w praktyce

Licealiści „Czarnieckiego” przedsiębiorczy w praktyce

Trójka licealistów: Marcelina Moskal, Dominika Straub i Karol Węgliński, wzięła udział w półfinale konkursu, w ramach projektu „Przedsiębiorczość w praktyce”. Konkurs odbył się w Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku, a został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki.

Wzięło w nim udział 26 zespołów z różnych szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia. Uczniowie rozwiązywali test i zadanie praktyczne z zakresu wiedzy dotyczącej finansowania działalności gospodarczej, podatków i ubezpieczeń społecznych. Do finału zakwalifikowało się sześć zespołów, które uzyskały największą liczbę punktów w teście.

Dodatkową atrakcją konkursu był wykład nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr Piotra Cyrka, dotyczący zasad profesjonalnej prezentacji. Chętni mogli również zwiedzić muzeum OO. Bernardynów w Leżajsku.
Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej przy współpracy z Oddziałem ZUS w Rzeszowie, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim, Odziałem NBP i Izbą Skarbową w Rzeszowie. Jego głównym celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych, przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej i w życiu codziennym.

Patronat honorowy nad projektem objęli Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.
Koordynatorem projektu jest Anna Dąbek, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w LO w Nisku.

źródło: Powiat Niżański

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

I otwarty konkurs ofert 2021 dla organizacji pozarządowych

rni24.eu14 stycznia 2021
straosta

Starosta podsumował prace Powiatu

rni24.eu14 stycznia 2021

Zmarł ks. prał. Marian Rajchel, organizator parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nisku-Malcach

rni24.eu13 stycznia 2021

Szpital w Nisku punktem szczepień Etapu I

rni24.eu13 stycznia 2021

Powiat Niżański wspiera prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej

rni24.eu12 stycznia 2021

Testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli

rni24.eu12 stycznia 2021

18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do nauczania stacjonarnego

rni24.eu11 stycznia 2021

Pomoc dla pogorzelców

rni24.eu8 stycznia 2021

Uwaga ! Zakaz wstępu na poligon

rni24.eu8 stycznia 2021