W Nisku

„Latające cuda natury” już po raz 5 w Jarocinie

„Latające cuda natury” już po raz 5 w Jarocinie

Niezwykłe zdjęcia ptaków i owadów znajdą miłośnicy fotografii na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie. Trwa piąta edycja „Dni Fotografii Przyrodniczej Ziemi Niżańskiej”.

Wydarzenie, podobnie jak w ubiegłych latach, przyciągnęło fotografów z całej Polski. Rozpoczęło się wręczeniem nagród i wernisażem fotografii, które wpłynęły na ogólnopolski konkurs „Latające cuda natury”, zorganizowany wspólnie przez Jarocińskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Związek Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Roztoczańsko Podkarpacki oraz Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Animus”.

Z całej Polski nadesłano 134 prace, spośród nich wyłoniono 36 na wystawę. Jury w składzie Krzysztof Celuch, Maja Celuch Marta Krawczyk oraz Joanna Szymczuch nagrodziło 3 prace oraz wyróżniło 4.

Zwycięzcy tegorocznej edycji to Łukasz Gwiździel z Debrzna za zdjęcie „Podwójny krzyk”, Karol Grabski z Gniezna za pracę „W płomieniach poraka” oraz Paweł Wrona z Wierzchosławic za zdjęcie „Cisza”. Wyróżniono Kamilę Chojnacką za pracę „W locie”, Wojciecha Smółkowskiego za zdjęcie „Pomagier”, Inkę Wieczeńską za pracę „Mam cię” oraz Mateusza Piesiaka za zdjęcie „Akrobaci”.

Piątkowe spotkanie było także okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego fotografów z Ostrowca Świętokrzyskiego: Joanny Szymczuch, Jarosława Wójcika, Pawła Jadacha oraz Andrzeja Łady, który w tym roku towarzyszył Flisakom z Ulanowa w spływie do Gdańska.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021