W Nisku

Kupuj z głową!

Kupuj z głową!

Uczniowie RCEZ zostali wyróżnieni w Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta.

24 maja 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta. Etap międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne oraz konferencja dla uczestników i ich opiekunów.

Eliminacje szkolne IX edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta odbyły się w RCEZ w Nisku 13 maja br. i wzięło w nich udział 24 kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk, technik organizacji reklamy i technik geodeta. Uczniowie przygotowywani byli pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Katarzyny Słomiany, Katarzyny Przybylskiej i Grażyny Habigier-Pipskiej.

Szkolna Komisja Konkursowa do etapu międzyszkolnego zakwalifikowała następujących uczniów: Krystiana Palczaka z klasy 2 D, Piotra Sibigę z klasy 1 B i Jakuba Ćwikłę z klasy 2 D.

Zakwalifikowani uczniowie wraz z opiekunem G. Habigier-Pipską uczestniczyli w dniu 19 maja br. w konferencji poświęconej tym zagadnieniom, zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Prelegentami na konferencji byli: Jerzy Kozielewicz Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Stalowej Woli, który omówił przysługujące klientom prawa, Andrzej Moskal pracownik Banku Pekao SA II Oddział w Stalowej Woli, który przybliżył rodzaje usług finansowych oferowanych przez banki oraz Norbert Środek Doradca Klienta Salonu Samochodowego Toyota Sacar Stalowa Wola, który opowiedział o roli marki i rodzaju usług posprzedażowych w branży motoryzacyjnej.  Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli przygotowali prezentacje na tematy: „ABC Konsumenta”, „Marketing dziecięcy i młodzieżowy”, „Żywność modyfikowana genetycznie”.

Uczniowie reprezentujący Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku: Krystian Palczak, Piotr Sibiga i Jakub Ćwikła wykazali się bardzo dużą wiedzą w zakresie prawa konsumenckiego i zdobyli wyróżnienia. Hasło tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta – „Kupuj z głową” odnosiło się do praw i obowiązków konsumentów, roli marketingu w procesie zakupowym oraz mobilnej bankowości.

Źródło : Powiat Niżański

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021