W Nisku

Kupuj z głową!

Kupuj z głową!

Uczniowie RCEZ zostali wyróżnieni w Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta.

24 maja 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta. Etap międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne oraz konferencja dla uczestników i ich opiekunów.

Eliminacje szkolne IX edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta odbyły się w RCEZ w Nisku 13 maja br. i wzięło w nich udział 24 kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk, technik organizacji reklamy i technik geodeta. Uczniowie przygotowywani byli pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Katarzyny Słomiany, Katarzyny Przybylskiej i Grażyny Habigier-Pipskiej.

Szkolna Komisja Konkursowa do etapu międzyszkolnego zakwalifikowała następujących uczniów: Krystiana Palczaka z klasy 2 D, Piotra Sibigę z klasy 1 B i Jakuba Ćwikłę z klasy 2 D.

Zakwalifikowani uczniowie wraz z opiekunem G. Habigier-Pipską uczestniczyli w dniu 19 maja br. w konferencji poświęconej tym zagadnieniom, zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Prelegentami na konferencji byli: Jerzy Kozielewicz Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Stalowej Woli, który omówił przysługujące klientom prawa, Andrzej Moskal pracownik Banku Pekao SA II Oddział w Stalowej Woli, który przybliżył rodzaje usług finansowych oferowanych przez banki oraz Norbert Środek Doradca Klienta Salonu Samochodowego Toyota Sacar Stalowa Wola, który opowiedział o roli marki i rodzaju usług posprzedażowych w branży motoryzacyjnej.  Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli przygotowali prezentacje na tematy: „ABC Konsumenta”, „Marketing dziecięcy i młodzieżowy”, „Żywność modyfikowana genetycznie”.

Uczniowie reprezentujący Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku: Krystian Palczak, Piotr Sibiga i Jakub Ćwikła wykazali się bardzo dużą wiedzą w zakresie prawa konsumenckiego i zdobyli wyróżnienia. Hasło tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta – „Kupuj z głową” odnosiło się do praw i obowiązków konsumentów, roli marketingu w procesie zakupowym oraz mobilnej bankowości.

Źródło : Powiat Niżański

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021