W Nisku

Kupuj z głową!

Kupuj z głową!

Uczniowie RCEZ zostali wyróżnieni w Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta.

24 maja 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta. Etap międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne oraz konferencja dla uczestników i ich opiekunów.

Eliminacje szkolne IX edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta odbyły się w RCEZ w Nisku 13 maja br. i wzięło w nich udział 24 kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk, technik organizacji reklamy i technik geodeta. Uczniowie przygotowywani byli pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Katarzyny Słomiany, Katarzyny Przybylskiej i Grażyny Habigier-Pipskiej.

Szkolna Komisja Konkursowa do etapu międzyszkolnego zakwalifikowała następujących uczniów: Krystiana Palczaka z klasy 2 D, Piotra Sibigę z klasy 1 B i Jakuba Ćwikłę z klasy 2 D.

Zakwalifikowani uczniowie wraz z opiekunem G. Habigier-Pipską uczestniczyli w dniu 19 maja br. w konferencji poświęconej tym zagadnieniom, zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Prelegentami na konferencji byli: Jerzy Kozielewicz Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Stalowej Woli, który omówił przysługujące klientom prawa, Andrzej Moskal pracownik Banku Pekao SA II Oddział w Stalowej Woli, który przybliżył rodzaje usług finansowych oferowanych przez banki oraz Norbert Środek Doradca Klienta Salonu Samochodowego Toyota Sacar Stalowa Wola, który opowiedział o roli marki i rodzaju usług posprzedażowych w branży motoryzacyjnej.  Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli przygotowali prezentacje na tematy: „ABC Konsumenta”, „Marketing dziecięcy i młodzieżowy”, „Żywność modyfikowana genetycznie”.

Uczniowie reprezentujący Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku: Krystian Palczak, Piotr Sibiga i Jakub Ćwikła wykazali się bardzo dużą wiedzą w zakresie prawa konsumenckiego i zdobyli wyróżnienia. Hasło tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta – „Kupuj z głową” odnosiło się do praw i obowiązków konsumentów, roli marketingu w procesie zakupowym oraz mobilnej bankowości.

Źródło : Powiat Niżański

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

rni24.eu2 sierpnia 2021

Podpisanie umowy na budowę kanalizacji sanitarnej w Zarzeczu

rni24.eu2 sierpnia 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na otwarcie nowej wystawy

rni24.eu2 sierpnia 2021

Informacja z obrad nadzwyczajnej XXXIV Sesji Rady Powiatu

rni24.eu29 lipca 2021

Niżański festiwal kultury łowieckiej

rni24.eu29 lipca 2021

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021