W Nisku

Kto pokieruje niżańską lecznicą?

Kto pokieruje niżańską lecznicą?

Z czterech chętnych na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku w konkursie wzięły udział ostatecznie dwie osoby. Komisja Konkursowa nie wybrała żadnej z nich i nie rozstrzygnęła konkursu. W związku z tym to Zarząd Powiatu Niżańskiego zadecyduje o wyborze nowego dyrektora. 

W drugim konkursie na stanowisko dyrektora niżańskiej lecznicy, ogłoszonym w marcu tego roku, wpłynęły cztery oferty. Komisja konkursowa po zapoznaniu się z dokumentami zaprosiła wszystkich zainteresowanych na rozmowy kwalifikacyjne. A byli to Anastazja Socha, Mirosław Pawełko, Błażej Borowiec oraz Andrzej Jastrzębski.

8 maja odbył się kolejny etap konkursu, czyli rozmowy z kandydatami. Jednak do nich przystąpili tylko Anastazja Socha oraz Mirosław Pawełko, pozostali natomiast, 5 maja, zrezygnowali z uczestnictwa w konkursie. Kandydaci przedstawili swoje koncepcje pracy na stanowisku dyrektora szpitala oraz odpowiedzieli na pytania Komisji Konkursowej.

-Kolejnym etapem postępowania było tajne głosowanie członków komisji. Kandydat na dyrektora powinien uzyskać bezwzględną większość głosów. W związku z tym, że żaden z kandydatów, w trzech kolejnych głosowaniach nie uzyskał bezwzględnej większości głosów (4), Komisja Konkursowa stwierdziła nierozstrzygnięcie konkursu – tłumaczy Robert Bednarz, starosta niżański.

Decyzje o tym kto zostanie nowym dyrektorem podejmie Zarząd Powiatu Niżańskiego. Zawrze umowę z osobą przez siebie wskazaną, po zasięgnięciu opinii Komisji Konkursowej.

Małgorzata Petecka

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021