W Nisku

Kto pokieruje niżańską lecznicą?

Kto pokieruje niżańską lecznicą?

Z czterech chętnych na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku w konkursie wzięły udział ostatecznie dwie osoby. Komisja Konkursowa nie wybrała żadnej z nich i nie rozstrzygnęła konkursu. W związku z tym to Zarząd Powiatu Niżańskiego zadecyduje o wyborze nowego dyrektora. 

W drugim konkursie na stanowisko dyrektora niżańskiej lecznicy, ogłoszonym w marcu tego roku, wpłynęły cztery oferty. Komisja konkursowa po zapoznaniu się z dokumentami zaprosiła wszystkich zainteresowanych na rozmowy kwalifikacyjne. A byli to Anastazja Socha, Mirosław Pawełko, Błażej Borowiec oraz Andrzej Jastrzębski.

8 maja odbył się kolejny etap konkursu, czyli rozmowy z kandydatami. Jednak do nich przystąpili tylko Anastazja Socha oraz Mirosław Pawełko, pozostali natomiast, 5 maja, zrezygnowali z uczestnictwa w konkursie. Kandydaci przedstawili swoje koncepcje pracy na stanowisku dyrektora szpitala oraz odpowiedzieli na pytania Komisji Konkursowej.

-Kolejnym etapem postępowania było tajne głosowanie członków komisji. Kandydat na dyrektora powinien uzyskać bezwzględną większość głosów. W związku z tym, że żaden z kandydatów, w trzech kolejnych głosowaniach nie uzyskał bezwzględnej większości głosów (4), Komisja Konkursowa stwierdziła nierozstrzygnięcie konkursu – tłumaczy Robert Bednarz, starosta niżański.

Decyzje o tym kto zostanie nowym dyrektorem podejmie Zarząd Powiatu Niżańskiego. Zawrze umowę z osobą przez siebie wskazaną, po zasięgnięciu opinii Komisji Konkursowej.

Małgorzata Petecka

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021