kultura i rozrywka

“Krzeszowskie Kolędowanie 2019”

“Krzeszowskie Kolędowanie 2019”

Tegoroczna XI już edycja Międzypowiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie 2019” odbyła się w niedzielę 20 stycznia 2019 r. Uczestnicy Przeglądu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Śpiewano oprócz tradycyjnych staropolskich kolęd, także pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej.

Na scenie Krzeszowskiego Domu Kultury wystąpiło blisko 350 wokalistów i muzyków. XI Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie 2019” odbył się pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Jerzego Paula, Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza oraz Wójta Gminy Krzeszów Stanisława Nowakowskiego.

Laureaci otrzymali m. in. statuetki oraz dyplomy ufundowane przez Powiat Niżański, które wręczał Wicestarosta Adam Mach.

Wszystkim uczestnikom XI „Krzeszowskiego Kolędowania” serdecznie gratulujemy i dziękujemy, bo dzięki nim, w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie, można było usłyszeć najpiękniejsze wykonania najbardziej znanych kolęd i pastorałek, oraz mniej znanych i znacznie rzadziej słuchanych, piosenek świątecznych.

XI edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i jak co roku dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Jury w składzie: Marcin Krawczyk – przewodniczący, Joanna Kargol i Karolina Bzdyra, po przesłuchaniu uczestników Przeglądu wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach::

CHÓRY I ZESPOŁY

KATEGORIA Grupy mieszane

1 miejsce – Viollinuss Band

2 miejsce – Kapela Łęgowianie

3 miejsce – Orkiestra Dęta Gminy Jeżowe

KATEGORIA Szkoła Podstawowa

1 miejsce – Chór Mały Cantus

2 miejsce – Tercet Wokalny Patrycja Węglarz, Gabriela i Agata Dziedzic

3 miejsce – Perłowe Gwiazdy

KATEGORIA Przedszkole

1 miejsce – Boże Nutki

SOLIŚCI

KATEGORIA I Przedszkole

1 miejsce – Hania Syty

2 miejsce – Anna Wolicka

3 miejsce – Kajetan Rzeszutek

KATEGORIA II Klasa I

1 miejsce – Julia Konior

2 miejsce – Olivia Gancarz

3 miejsce – Julia Pietr as

KATEGORIA II – Klasa II-III

1 miejsce – Natalia Krupa

2 miejsce – Amelia Borkowska

3 miejsce – Julia Kalawska

KATEGORIA III – 9-10 lat

1 miejsce – Oliwia Hausner

2 miejsce – Oliwia Sarnikowska

3 miejsce – Amelia Szabat

KATEGORIA III – 11-12 lat

1 miejsce – Lena Paszek

2 miejsce – Zuzanna Pustelniak

3 miejsce – Joanna Wargala

KATEGORIA IV – kl. VII- III gimnazjum

1 miejsce – Kinga Paszek

2 miejsce – Klaudia Łacka

3 miejsce – Aleksandra Walczyk

KATEGORIA V – Szkoła średnia – Dorośli

1 miejsce – Patryk Andrzejewski

2 miejsce – Paulina Maziarz i Monika Bielecka – Hopek

3 miejsce – Aleksandra Kruk

Nagrodę GRAND PRIX otrzymał Patryk Andrzejewski.

DSC_0015 DSC_0020 DSC_0033 DSC_0042 DSC_0081 DSC_0091

Źródło: Powiat Niżański 

Zdjęcia: GOK Krzeszów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

73 000,00 zł dla Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem

rni24.eu6 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu6 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu27 kwietnia 2021

1055. rocznica Chrztu Polski

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021