Kronika Policyjna

Kontrole prędkości w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Kontrole prędkości w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Prawo jazdy trzech kierowców, zostały zatrzymane przez niżańskich policjantów w trakcie kontroli drogowych, będących odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. O niektórych miejscach kontroli, niżańska policja już kilkakrotnie pisała na swojej stronie, ostrzegając kierowców przed skutkami łamania przepisów ruchu drogowego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Policjanci drogówki korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają kontrole drogowe wskazanych miejsc, które mają za zadanie likwidowanie zagrożeń i oddziaływanie prewencyjne.

W sobotę i niedzielę policjanci z niżańskiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców w miejscach, które znalazły się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w Nisku, Zdziarach i Wólce. Pierwszy, w sobotę w Zdziarach został zatrzymany kierowca skody. Pomimo ograniczenia do 50 km/h, miał 102 na liczniku. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Lublina. Kierowca nie przyjął mandatu, więc skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Kolejny kierowca został zatrzymany w niedzielę na ul. Rzeszowskiej w Nisku. Mężczyzna siedzący za kierownicą mercedesa miał 104 km/h przy ograniczeniu do 50. Kierowca ze Stalowej Woli stracił prawo jazdy i otrzymał mandat. O poprzedniej kontrolach na ul. Rzeszowskiej w Nisku można przeczytać – tutaj. Ostatni kierowca został zatrzymany tego samego dnia w Wólce. Jest to miejscowości, gdzie kierujący często łamią przepisy ruchu drogowego.

Kierujący hondą został zatrzymany w Wólce przed godz. 13. Kierowca miał na liczniku 104 km/h zamiast 50. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Biłgoraja. Kierowca nie przyjął mandatu, więc skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Nisko 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021