Kronika Policyjna

Kontrole prędkości w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Kontrole prędkości w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Prawo jazdy trzech kierowców, zostały zatrzymane przez niżańskich policjantów w trakcie kontroli drogowych, będących odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. O niektórych miejscach kontroli, niżańska policja już kilkakrotnie pisała na swojej stronie, ostrzegając kierowców przed skutkami łamania przepisów ruchu drogowego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Policjanci drogówki korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają kontrole drogowe wskazanych miejsc, które mają za zadanie likwidowanie zagrożeń i oddziaływanie prewencyjne.

W sobotę i niedzielę policjanci z niżańskiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców w miejscach, które znalazły się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w Nisku, Zdziarach i Wólce. Pierwszy, w sobotę w Zdziarach został zatrzymany kierowca skody. Pomimo ograniczenia do 50 km/h, miał 102 na liczniku. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Lublina. Kierowca nie przyjął mandatu, więc skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Kolejny kierowca został zatrzymany w niedzielę na ul. Rzeszowskiej w Nisku. Mężczyzna siedzący za kierownicą mercedesa miał 104 km/h przy ograniczeniu do 50. Kierowca ze Stalowej Woli stracił prawo jazdy i otrzymał mandat. O poprzedniej kontrolach na ul. Rzeszowskiej w Nisku można przeczytać – tutaj. Ostatni kierowca został zatrzymany tego samego dnia w Wólce. Jest to miejscowości, gdzie kierujący często łamią przepisy ruchu drogowego.

Kierujący hondą został zatrzymany w Wólce przed godz. 13. Kierowca miał na liczniku 104 km/h zamiast 50. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Biłgoraja. Kierowca nie przyjął mandatu, więc skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Nisko 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Niska

rni24.eu24 marca 2021