W Nisku

Konkurs naukowy E(x)plory. Uczniowie niżańskiego elektryka wśród najlepszych

Konkurs naukowy E(x)plory. Uczniowie niżańskiego elektryka wśród najlepszych

Badanie silnika spalinowego za pomocą widma akustycznego, ekologiczna riksza jako pojazd dla niepełnosprawnych, Mierzenie długości fal radiowych za pomocą metra, Ekologiczne oczyszczanie powietrza we własnym pokoju, Wykonanie i zbadanie zabezpieczenia falownika w traku, Badanie pól szkodliwych dla rozruszników serca, Turbiny wiatrowe nad trasami szybkiego ruchu, Mikrofon satelitarny, Ekologiczna wędka rybacka, Częstotliwościowy wzrok dla niewidomego – to tylko niektóre tematy badań młodych naukowców z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, przygotowanych do konkursu Naukowego E(x)plory.

Zainteresowanie konkursem było ogromne. Bartek Okoń – klasa 1D, Dawid Szymonik – klasa 1D, Adam Przybysz – klasa 1A, Paweł Żurawski – klasa 4A, Bartłomiej Kowal – klasa 1A, Piotr Cichoń – klasa 1A i Kacper Pawłowski – klasa 1A, to uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, dla których nauka jest pasją i którzy swoją wiedzę oraz pomysły potrafią przekuć w innowacyjne projekty badawcze. Wszyscy zakwalifikowali się do finału regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory. W skład regionu wchodzą: Nisko, Stalowa Wola, Kraków, Katowice, Gliwice, Świętochłowice, Busko – Zdrój, Tarnów, Lublin, Ostrów Wielkopolski, Ostrowiec Świętokrzyski, Częstochowa, Kielce, Rzeszów, Dębica, Grabina i Łuków.

Konkurs Naukowy E(x)plory – to największy, najbardziej masowy konkurs w Polsce, skierowany do osób w wieku 14-20 lat, pozwalający młodzieży tworzyć projekty naukowe, rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę.

Festiwal E(x)plory to jednak nie tylko konkurs dla młodych naukowców, ale także bezprecedensowe wydarzenie dla wszystkich osób pasjonujących się nauką i innowacyjnymi technologiami. Na odwiedzających czekają targi naukowo-technologiczne, pokazy, wykłady, warsztaty i wiele innych atrakcji. Finaliści E(x)plory będą walczyli o atrakcyjne nagrody oraz możliwość wyjazdu na międzynarodowe konkursy naukowe.

Festiwal E(x)plory jest przepustką do najbardziej prestiżowych wydarzeń naukowych dla młodzieży na całym świecie, takich jak:

Intel ISEF w Phoenix w Arizonie (największy na świecie konkurs naukowy dla młodzieży),
INESPO w Utrechcie w Holandii (międzynarodowy konkurs projektów z dziedziny ochrony środowiska i nauki),
Expo-Sciences International w Abu Dhabi (prestiżowy festiwal naukowy dla uczniów organizowany od 1987 roku, na którym młodzież prezentuje projekty z kilkunastu dziedzin naukowych),
Hong Kong International Science Fair (największe azjatyckie uczniowskie targi naukowe),
InfoMATRIX w Rumunii (największy konkurs informatyczny w Europie).

Uczniowie technikum RCEZ w Nisku, co roku uczestniczą w największych konkursach i olimpiadach technicznych i innowacyjnych, zdobywają w nich najlepsze miejsca w Polsce, co niewątpliwie oznacza, że młodzież jest pomysłowa i ma bogatą wyobraźnię, którą potrafi umiejętnie wykorzystać. Serdecznie gratulujemy autorom prac, ich opiekunom oraz wspierającej ich szkole!

7 czerwca 2019 roku spotkają się wszyscy podczas Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory w Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym w Podzamczu.

DSC_0426

DSC_0436

DSC_0442-1

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021