W Nisku

Konkurs na najciekawszą szopkę rozstrzygnięty

Konkurs na najciekawszą szopkę rozstrzygnięty

W dniu 19 grudnia 2018 r. otwarto nową wystawę w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji pod nazwą „Szopka Bożonarodzeniowa”. Serce wystawy stanowią prace uczestników konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Niewątpliwą ozdobą ekspozycji jest szopka autorstwa niżańskich artystów Pauliny Kary i Tomasza Żbika.

Podczas otwarcia wystawy nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową oraz wręczenie nagród laureatom. Wyniki konkursu przedstawiła Alicja Sochacka, Dyrektor NCK „Sokół”, nagrody wręczali panowie: Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Zbigniew Kotuła, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Uroczystość uświetnił występ wokalistów NCK „Sokół”.

Szopki zgłoszone do konkursu są prześliczne, każda inna, niektóre z nich są naprawdę pomysłowe. Jury konkursu miało trudne zadanie. Niemniej sprostało zadaniu i przyznało 16 nagród oraz 12 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii I (Przedszkolaki) nagrody otrzymali: Kacper Gil z PSP nr 4 w Nisku, Anna Lewkowicz z PSP nr 6 w Nisku, autorzy pracy zbiorowej: Natalia Rurak, Błażej Rurak, Ignacy Rurak z PSP w Nowosielcu. Wyróżnienia przyznano: Milenie Pawlus z PSP nr 6 w Nisku, Dominikowi Koćmirskiemu z PSP w Nowosielcu, Izabeli Kozak z PSP w Nowosielcu, autorom prac zbiorowych: grupie „Plastusie” z Przedszkola nr 1 w Nisku, grupie „Misie” z Przedszkola nr 2 w Nisku, grupie „Myszki” z Niepublicznego Przedszkola DomMisia.

W kategorii II (Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej) nagrody otrzymali: uczniowie klasy I z PSP w Nowosielcu (nagroda specjalna), autorzy pracy zbiorowej: Antonina Bąk i Jan Bąk z PSP w Racławicach (nagroda specjalna), Alicja Piróg z PSP w Racławicach, autorzy prac zbiorowych: Patrycja Potocka, Julia Łach, Blanka Walicka z PSP w Nowosielcu oraz Aleksandra Stój i Marzena Cebula z PSP w Nowosielcu. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Kacprowi Karczmarzowi z PSP nr 4 w Nisku, Alicji Kozioł z PSP nr 4 w Nisku  oraz Jakubowi Krasoniowi z PSP nr 5 w Nisku.

W kategorii III (Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej) nagrody przyznano: Amelii Dąbek z PSP nr 4 w Nisku, Katarzynie Łyko z PSP w Nowosielcu, autorkom pracy zbiorowej: Kindze Zagule, Amelii Potockiej, Katarzynie Rzeszutko z PSP w Nowosielcu oraz autorom pracy zbiorowej: Zuzannie Żbik i  Franciszkowi Żbikowi. Wyróżnienia otrzymali: Karol Kosek z PSP w Racławicach, Emilia Orłowska z PSP nr 4 w Nisku oraz Anna Orłowska z PSP nr 4 w Nisku.

W kategorii IV (Uczniowie klas VII-VIII oraz gimnazjaliści) przyznano nagrodę specjalną dla autorów pracy zbiorowej: Oliwii Skrzypek i Krzysztofa Skrzypka z PSP nr 4 w Nisku oraz nagrody dla: Aleksandry Marchut z PSP nr 4 w Nisku, Macieja Erdzika z PSP nr 4 w Nisku i autorów pracy zbiorowej: Barbary Jaskot, Adama Jaskota, Moniki Jaskot, Ewy Jaskot z PSP w Nowosielcu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Wszystkie prace konkursowe można oglądać w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji do 23 stycznia 2019 r.

image (1)

image (2)

image (4)

image (5)

image (6)

image (7)

image

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021