W Nisku

Konkurs na najciekawszą szopkę rozstrzygnięty

Konkurs na najciekawszą szopkę rozstrzygnięty

W dniu 19 grudnia 2018 r. otwarto nową wystawę w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji pod nazwą „Szopka Bożonarodzeniowa”. Serce wystawy stanowią prace uczestników konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Niewątpliwą ozdobą ekspozycji jest szopka autorstwa niżańskich artystów Pauliny Kary i Tomasza Żbika.

Podczas otwarcia wystawy nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową oraz wręczenie nagród laureatom. Wyniki konkursu przedstawiła Alicja Sochacka, Dyrektor NCK „Sokół”, nagrody wręczali panowie: Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Zbigniew Kotuła, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Uroczystość uświetnił występ wokalistów NCK „Sokół”.

Szopki zgłoszone do konkursu są prześliczne, każda inna, niektóre z nich są naprawdę pomysłowe. Jury konkursu miało trudne zadanie. Niemniej sprostało zadaniu i przyznało 16 nagród oraz 12 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii I (Przedszkolaki) nagrody otrzymali: Kacper Gil z PSP nr 4 w Nisku, Anna Lewkowicz z PSP nr 6 w Nisku, autorzy pracy zbiorowej: Natalia Rurak, Błażej Rurak, Ignacy Rurak z PSP w Nowosielcu. Wyróżnienia przyznano: Milenie Pawlus z PSP nr 6 w Nisku, Dominikowi Koćmirskiemu z PSP w Nowosielcu, Izabeli Kozak z PSP w Nowosielcu, autorom prac zbiorowych: grupie „Plastusie” z Przedszkola nr 1 w Nisku, grupie „Misie” z Przedszkola nr 2 w Nisku, grupie „Myszki” z Niepublicznego Przedszkola DomMisia.

W kategorii II (Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej) nagrody otrzymali: uczniowie klasy I z PSP w Nowosielcu (nagroda specjalna), autorzy pracy zbiorowej: Antonina Bąk i Jan Bąk z PSP w Racławicach (nagroda specjalna), Alicja Piróg z PSP w Racławicach, autorzy prac zbiorowych: Patrycja Potocka, Julia Łach, Blanka Walicka z PSP w Nowosielcu oraz Aleksandra Stój i Marzena Cebula z PSP w Nowosielcu. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Kacprowi Karczmarzowi z PSP nr 4 w Nisku, Alicji Kozioł z PSP nr 4 w Nisku  oraz Jakubowi Krasoniowi z PSP nr 5 w Nisku.

W kategorii III (Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej) nagrody przyznano: Amelii Dąbek z PSP nr 4 w Nisku, Katarzynie Łyko z PSP w Nowosielcu, autorkom pracy zbiorowej: Kindze Zagule, Amelii Potockiej, Katarzynie Rzeszutko z PSP w Nowosielcu oraz autorom pracy zbiorowej: Zuzannie Żbik i  Franciszkowi Żbikowi. Wyróżnienia otrzymali: Karol Kosek z PSP w Racławicach, Emilia Orłowska z PSP nr 4 w Nisku oraz Anna Orłowska z PSP nr 4 w Nisku.

W kategorii IV (Uczniowie klas VII-VIII oraz gimnazjaliści) przyznano nagrodę specjalną dla autorów pracy zbiorowej: Oliwii Skrzypek i Krzysztofa Skrzypka z PSP nr 4 w Nisku oraz nagrody dla: Aleksandry Marchut z PSP nr 4 w Nisku, Macieja Erdzika z PSP nr 4 w Nisku i autorów pracy zbiorowej: Barbary Jaskot, Adama Jaskota, Moniki Jaskot, Ewy Jaskot z PSP w Nowosielcu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Wszystkie prace konkursowe można oglądać w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji do 23 stycznia 2019 r.

image (1)

image (2)

image (4)

image (5)

image (6)

image (7)

image

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021