Kronika Policyjna

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Rudniku nad Sanem, odbyła się konferencja powiatowa pn. „Zadania dyrektora oraz organu prowadzącego szkoły w kontekście zmian, wyzwań współczesnej edukacji”. Zorganizowana została przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie o/Tarnobrzeg, pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Wzięli w niej udział przedstawiciele oświaty oraz jednostek samorządu terytorialnego. W konferencji udział wzięła niżańska profilaktyk, omawiając problem m.in. obecnych zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Konferencja cieszyła się dużą frekwencją. W poniedziałek sali SOSW w Rudniku nad Sanem, spotkali się  dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, pracownicy jednostek obsługi ekonomiczno – administracyjnej Niska i powiatu niżańskiego. Nie zabrakło również przedstawiciela z ramienia Policji. Jednym z poruszanych zagadnień, w ramach konferencji, była kwestia roztropnego korzystania z zasobów i narzędzi cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz wiedza na temat odpowiedzialności dorosłych – nauczycieli, rodziców za rozwój małoletnich w wymienionym obszarze.

Funkcjonariuszka, zajmująca się profilaktyką w niżańskiej komendzie, omówiła temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz procedury postępowania w szkole w przypadku ujawnienia szkodliwych treści, czy złamania prawa. Policjantka informowała o zagrożeniach w internecie, z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie, uwrażliwiała na istotę profilaktyki w tym obszarze oraz wyjaśniła, jak ważne jest zainteresowanie ze strony osób dorosłych tym, co dziecko przegląda w sieci. Warto podkreślić, że problematyka internetowych zagrożeń jest jednym z obszarów tematycznych projektu informacyjno-edukacyjnego pn.”Bezpieczeństwo – Pierwsza Klasa”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021