W Nisku

Kolejny sukces uczniów „jedynki”

Kolejny sukces uczniów „jedynki”

Sandra Sowa i Jakub Porcja – uczniowie Gimnazjum nr 1 w Nisku reprezentowali szkołę i województwo podkarpackie w Finale IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów 2017” organizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jakub Porcja otrzymał tytuł laureata oraz odznakę „Złoty Kwant” za twórczą i oryginalną pracę konkursową i wybitną wiedzę fizyczną, natomiast Sandra Sowa uzyskała tytuł finalisty, odznakę „Złoty Kwant” oraz dyplom za piękną, twórczą i oryginalną pracę konkursową.

Finał konkursu odbył się po koniec maja. W rozgrywce finałowej spotkało się 60 najlepszych uczestników w dwóch grupach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne, którzy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu fizyki. I etap konkursu polegał na przygotowaniu prac w kilku kategoriach, np. uczniowie pisali limeryki o fizyce, przeprowadzali doświadczenia i zabawy fizyczne, wykonywali zdjęcia.  Podczas ostatecznego starcia w Warszawie (finału konkursu) każdy  uczestnik odpowiadał na pytania z zakresu fizyki przed czterema komisjami.  Ostatecznie jury spośród ponad 36 finalistów wyłoniło 6 laureatów. Ponadto 5 prac uczniów zgłoszonych w kategorii „Fizyka i fotografia” zostało wyróżnionych. Były to prace Weroniki Wasyl, Tomasza Kluka, Marleny Bełzak, Zuzanny Dąbek i Jakuba Porcji.

Uroczystość rozdania nagród rozpoczęła się od prezentacji najlepszych prac. Następnie uczestnicy finału wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem wykładu prof. dr. hab. Andrzeja Dragana, dotyczącego stawiania pytań o fizykę, a bezpośrednio po wykładzie, przewodnicząca konkursu dr Anna Kaczorowska wręczyła nagrody zwycięzcom. Opiekunem merytorycznym uczniów była Anna Dybka – nauczycielka fizyki. Jej  praca z uczniami również została dostrzeżona i doceniona przez organizatorów.

źródło: UGiM Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021