W Nisku

Kolejny sukces uczniów „jedynki”

Kolejny sukces uczniów „jedynki”

Sandra Sowa i Jakub Porcja – uczniowie Gimnazjum nr 1 w Nisku reprezentowali szkołę i województwo podkarpackie w Finale IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów 2017” organizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jakub Porcja otrzymał tytuł laureata oraz odznakę „Złoty Kwant” za twórczą i oryginalną pracę konkursową i wybitną wiedzę fizyczną, natomiast Sandra Sowa uzyskała tytuł finalisty, odznakę „Złoty Kwant” oraz dyplom za piękną, twórczą i oryginalną pracę konkursową.

Finał konkursu odbył się po koniec maja. W rozgrywce finałowej spotkało się 60 najlepszych uczestników w dwóch grupach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne, którzy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu fizyki. I etap konkursu polegał na przygotowaniu prac w kilku kategoriach, np. uczniowie pisali limeryki o fizyce, przeprowadzali doświadczenia i zabawy fizyczne, wykonywali zdjęcia.  Podczas ostatecznego starcia w Warszawie (finału konkursu) każdy  uczestnik odpowiadał na pytania z zakresu fizyki przed czterema komisjami.  Ostatecznie jury spośród ponad 36 finalistów wyłoniło 6 laureatów. Ponadto 5 prac uczniów zgłoszonych w kategorii „Fizyka i fotografia” zostało wyróżnionych. Były to prace Weroniki Wasyl, Tomasza Kluka, Marleny Bełzak, Zuzanny Dąbek i Jakuba Porcji.

Uroczystość rozdania nagród rozpoczęła się od prezentacji najlepszych prac. Następnie uczestnicy finału wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem wykładu prof. dr. hab. Andrzeja Dragana, dotyczącego stawiania pytań o fizykę, a bezpośrednio po wykładzie, przewodnicząca konkursu dr Anna Kaczorowska wręczyła nagrody zwycięzcom. Opiekunem merytorycznym uczniów była Anna Dybka – nauczycielka fizyki. Jej  praca z uczniami również została dostrzeżona i doceniona przez organizatorów.

źródło: UGiM Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021