W Nisku

Kolejny sukces Kasi Chrapko

Kolejny sukces Kasi Chrapko

Uczennica LO Nisko, Katarzyna Chrapko po raz kolejny została doceniona za osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości. Kasia, jako jedyna przedstawicielka z Polski, z satysfakcją reprezentowała Podkarpacie, powiat niżański, gminę Nisko i Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku na międzynarodowej Wystawie Wynalazków “2nd Istanbul Intarnational Inventions Fair ISIF’ 17”.

Wystawa miała miejsce na początku marca 2017 roku w WOW Convention  Center w Istambule. Łączące Azję i Europę miasto jest uznawane za centrum światowego handlu. O randze wystawy świadczy fakt, iż honorowy patronat objęły nad nią Tureckie Ministerstwo Nauki, Przemysłu i Technologii oraz Międzynarodowa Federacja Stowarzyszenia Wynalazców (IFIA). Wystawa zorganizowana była przez Anatolian Inventions Inventors Association i wspierana przez Światową Organizację Własności intelektualnej (WIPO).

Podczas finałowej gali rozdania nagród z uczestnictwem Dr Faruk ÖZLÜ, Tureckiego Ministra Nauki, Przemysłu i Technologii, Kasia otrzymała srebrny medal, dyplom i certyfikatu od międzynarodowego Jury, jak również złoty medal i dyplom od Association of Portuguese Inventor’s Innovator’s & Creatives – APIICIS. Jest to dla pierwszoklasistki Czarnieckiego ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że Jury było zachwycone wysokim poziomem jej wynalazków. Kasia ma nadzieję, że zdobyte doświadczenie i nawiązane kontakty z ciekawymi ludźmi pomogą jej w wyborze i rozwoju własnej drogi życiowej.

Międzynarodowe Targi Wynalazków są zaliczane do najważniejszych na świecie, zarówno dla wynalazców jak i inwestorów. Stowarzyszenie zapewniło bardzo wysoki poziom wystawy, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i prezentowanych innowacji. Podczas targów miały miejsca liczne sympozja dotyczące marketingu i komercjalizacji
w zakresie wynalazczości oraz ochrony własności intelektualnej. W wystawie wynalazków – ISIF’ 17, oprócz wynalazców, którzy prezentowali swoje innowacyjne rozwiązania, uczestniczyła również liczna grupa przedsiębiorców, producentów, inwestorów, dystrybutorów, specjalistów od marketingu, pracowników firm związanych z transferem technologii.

źródło: LO Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Podpisano umowę na przebudowę i termomodernizację byłego gimnazjum w Nisku

rni24.eu8 czerwca 2021

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

rni24.eu7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Dzień Działacza Kultury 2021

rni24.eu2 czerwca 2021

PCPR w Nisku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

rni24.eu31 maja 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021