W Nisku

Kolejny sukces Kasi Chrapko

Kolejny sukces Kasi Chrapko

Uczennica LO Nisko, Katarzyna Chrapko po raz kolejny została doceniona za osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości. Kasia, jako jedyna przedstawicielka z Polski, z satysfakcją reprezentowała Podkarpacie, powiat niżański, gminę Nisko i Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku na międzynarodowej Wystawie Wynalazków “2nd Istanbul Intarnational Inventions Fair ISIF’ 17”.

Wystawa miała miejsce na początku marca 2017 roku w WOW Convention  Center w Istambule. Łączące Azję i Europę miasto jest uznawane za centrum światowego handlu. O randze wystawy świadczy fakt, iż honorowy patronat objęły nad nią Tureckie Ministerstwo Nauki, Przemysłu i Technologii oraz Międzynarodowa Federacja Stowarzyszenia Wynalazców (IFIA). Wystawa zorganizowana była przez Anatolian Inventions Inventors Association i wspierana przez Światową Organizację Własności intelektualnej (WIPO).

Podczas finałowej gali rozdania nagród z uczestnictwem Dr Faruk ÖZLÜ, Tureckiego Ministra Nauki, Przemysłu i Technologii, Kasia otrzymała srebrny medal, dyplom i certyfikatu od międzynarodowego Jury, jak również złoty medal i dyplom od Association of Portuguese Inventor’s Innovator’s & Creatives – APIICIS. Jest to dla pierwszoklasistki Czarnieckiego ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że Jury było zachwycone wysokim poziomem jej wynalazków. Kasia ma nadzieję, że zdobyte doświadczenie i nawiązane kontakty z ciekawymi ludźmi pomogą jej w wyborze i rozwoju własnej drogi życiowej.

Międzynarodowe Targi Wynalazków są zaliczane do najważniejszych na świecie, zarówno dla wynalazców jak i inwestorów. Stowarzyszenie zapewniło bardzo wysoki poziom wystawy, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i prezentowanych innowacji. Podczas targów miały miejsca liczne sympozja dotyczące marketingu i komercjalizacji
w zakresie wynalazczości oraz ochrony własności intelektualnej. W wystawie wynalazków – ISIF’ 17, oprócz wynalazców, którzy prezentowali swoje innowacyjne rozwiązania, uczestniczyła również liczna grupa przedsiębiorców, producentów, inwestorów, dystrybutorów, specjalistów od marketingu, pracowników firm związanych z transferem technologii.

źródło: LO Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021