W Nisku

Kolejny, międzynarodowy sukces niżańskiego fotografa

Kolejny, międzynarodowy sukces niżańskiego fotografa

W międzynarodowym konkursie Monochrome Photography Awards, który zaliczany jest do najważniejszych konkursów fotografii czarno-białej na świecie, nagrodę zdobył niżanin Marcin Walko, który na swoim koncie już kilkanaście prestiżowych nagród i wyróżnień.

Monochrome Photography Awards to konkurs odbywający się w Londynie pod patronatem wiodących magazynów i portali fotograficznych. Skład jurorski tworzą światowej klasy fotografowie m.in. Allison Barnes, Andre Brito, Anna Filipova, Ben Nixon, Claire A. Warden, czy laureat World Press Photo – Polak Tomasz Lazar. W edycji 2017 wzięło udział kilka tysięcy uczestników z kilkudziesięciu krajów, a ostateczne wyniki zostały opublikowane w styczniu 2018 roku.

– W technice i kompozycji zawsze podglądam najlepszych i chciałbym kiedyś tak tworzyć jak np. Ansel Adams, Edward Weston, Carleton Watkins, czy Polacy zrzeszeni wokół Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, lubię czerpać wzorce, ale nie powtarzać. Jestem zwolennikiem prac monochromatycznych, wolałbym unikać wzlotów i zachwytów kolorowej ekspresji. Wymyśliłem podróże do starej części Europy, na Bałkany, do Rumunii, tam gdzie zaczęła się Europa, do początków jej powstania. W miejsca pomieszania kultury i języka. Tam chciałbym kontynuować swój dokument i tam pracować nad pejzażem. Ponadto, należę do podkarpackiej grupy fotograficznej “Dokumentalni” zrzeszającej fotografów, którzy pracują nad rejestracją tego, co na przestrzeni czasu odda archiwalny, historyczny i unikatowy charakter naszego regionu – mówi Marcin Walko, nagradzany niżański fotograf.

Student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może pochwalić się już wieloma nagrodami i wyróżnieniami w najważniejszych konkursach rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej m. in. Monovisions Photography Awards, Monochrome Awards, Neutral Density Awards, Discover Europe czy Carpathian Faces. Jego fotografie publikowane były w magazynach fotograficznych w Polsce i za granicą, a także w katalogu pokonkursowym “Krajobrazy Świata 2016” wydanym przez FIAP (FédérationInternationale de l’ArtPhotographique). W czerwcu 2016 okrzyknięty mianem “Inspiracja” w magazynie Nikona “Szeroki Kadr”.

A.Piotrowska/WSiZ Rzeszów

Marcin Walko - nagrodzone zdj. 2 pt. Etna, kilka tygodni przed wybuchem

Marcin Walko - nagrodzone zdj. 1 pt. Chmura światła

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021