W Nisku

Klub jest ich oazą życia – jubileusz 10-lecia rudnickich seniorów

Klub jest ich oazą życia – jubileusz 10-lecia rudnickich seniorów

„Nie zmarnowaliśmy tych lat, nie zaprzepaściliśmy żadnej szansy, że nasze działanie jest potrzebne i pożyteczne i przynosi radość w naszej „jesieni życia” – mówiła Kazimiera Socha, prezes Terenowego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rudniku nad Sanem na uroczystości 10-lecia działalności Koła.

W miniony weekend w restauracji Orle Gniazdo w obecności lokalnych władz i okolicznych klubów seniora, najbardziej zasłużeni rudniccy jubilaci zostali honorowo odznaczeni.

Jak sami mówią, klub jest ich oazą życia kulturalno- towarzyskiego. Organizują wspólne wieczorki, imieniny, spotkania świąteczne czy wyjazdy na spektakle muzyczne i teatralne. Tutaj rodzą się przyjaźnie rodzą się uczucia – przyznają.

Na uroczystości obecni byli m. in. Burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem Waldemar Grochowski oraz wicestarosta niżański Adam Mach.

Jubileusz uświetniły występy artystyczne, a tuż po ich zakończeniu odbyła się kolacja, po której rozpoczęła się zabawa taneczna.

Warto dodać, iż Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów współpracuje m. in z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku, z Towarzystwem Miłośników Ziemi Rudnickiej czy Miejskim Ośrodkiem Kultury. Swoją działalność rozpoczęło w 2007 roku. Należą do niego osoby starsze i niepełnosprawne. Działalność Koła w dużym stopniu jest dofinansowana z Programu Rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Aktywności Społecznej Osób Starszych, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Funduszu Rehabilitacyjnego Burmistrza Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem oraz sponsorów. To organizacja pozarządowa.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021