W powiecie

Kłopotliwy rów w Nowosielcu

Kłopotliwy rów w Nowosielcu

Przy jednym ze sklepów w Nowosielcu w gm. Nisko przy drodze krajowej nr 19 jest problem z parkowaniem aut. W sąsiedztwie parkingu znajduje się mało widoczny rów, w który bardzo często wjeżdżają kierowcy.

– Kilka razy w miesiącu mamy tu takich klientów, którym musimy pomagać. Gdy zjeżdżają z głównej drogi pod sklep, to wjeżdżają samochodem do rowu.  Gdy z kolei cofają to nad nim zawisają. Ktoś w końcu mógłby zrobić z tą dziurą porządek. Kto jest odpowiedzialny za tą drogę i pobocza? – zastanawiają  pracownice sklepu w Nowosielcu.

1 (2)

1 (3)

Sklep znajduje się przy drodze, którą zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dziura, o której mówią pracownice sklepu to fragment rowu przydrożnego, który ciągnie się przez całą miejscowość, a podzielony jest jedynie zjazdami na posesje. Część rowu przy sklepie ma ok. 2 m długości i 1 m głębokości. Obecny parking jest tylko prowizoryczny, bo jak tłumaczy rzecznik GDDKiA w Rzeszowie w otoczeniu sklepu od strony drogi nie ma zatwierdzonego parkingu ani „małej zatoczki” jako elementu wyposażenia drogi.

1 (4)

1 (5)

– Pod sklepem występuje jedynie zajeżdżony grunt pomiędzy rowem przydrożnym a budynkiem. Kierowcy, którzy tam parkują częściowo zatrzymują się w pasie ruchu drogowego poza rowem przydrożnym. A rów stanowi odwodnienie drogi i nie można go zasypać – mówiła Joanna Rarus z GDDKiA.
Sklep stoi na prywatnej posesji, a wykonanie parkingu dla klientów leży w kwestii właściciela posesji. Na taką inwestycję potrzebna jest zgoda GDDKiA. Jedyna rada dla kierowców to zachowanie ostrożności podczas parkowania i wykonywania manewrów.

Małgorzata Petecka

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zakończono odbiór inwestycji stacji uzdatniania wody w Jeżowem

rni24.eu13 października 2021

Nowe drogi w Gminie Ulanów

rni24.eu13 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021

Uroczyste wodowanie galaru „Powiat Niżański”

rni24.eu4 października 2021

Ogólnopolska akcja #sadziMY

rni24.eu4 października 2021

Odbył się XXXI Memoriał Szachowy Jana Gietki

rni24.eu4 października 2021