W powiecie

Kiedy maluchy będą mieć nowy żłobek?

Kiedy maluchy będą mieć nowy żłobek?

W tegorocznym budżecie gminy Rudnik nad Sanem zabezpieczono środki na budowę żłobka i przedszkola w mieście. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na budowę długo oczekiwanych placówek dla najmłodszych mieszkańców gminy.

W ubiegłym roku powstał piękny projekt kompleksu przedszkolno-żłobkowego. Samorząd gminy miał pozyskać środki z wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę obu placówek, natomiast budowa przedszkola miała ruszyć we wrześniu. Tak się jednak nie stało, ze względu na brak otrzymanego dofinansowania.

Jak tłumaczy burmistrz Rudnika nad Sanem, gmina otrzymała 1 mln zł dofinansowania na budowę żłobka już październiku 2016 roku. Jednak nadal czeka na decyzję o przyznaniu środków na budowę przedszkola.

-Inwestycja budowy kompleksu przedszkolno-żłobkowego podzielona jest na dwa etapy. Na żłobek mamy środki, projekt budowy przedszkola nadal jest na liście rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego też możemy pozyskać 1 mln zł. Niebawem powinniśmy otrzymać decyzję z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie – tłumaczy Waldemar Grochowski, burmistrz Rudnika nad Sanem.

Dodaje, że już w lutym zostanie ogłoszony przetarg na budowę przedszkola. Pieniądze z RPO można pozyskać także na zadanie, które jest w trakcie realizacji. I podkreśla, że samorząd jest zdeterminowany żeby przedszkole i żłobek powstało w Rudniku nad Sanem.
Projekt placówek gotowy jest od marca 2016 roku. W nowym obiekcie przewidziano miejsca dla 100 przedszkolaków oraz dla ponad 40 maluszków w żłobku.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Harasiuki – płynie ciepła woda z instalacji solarnych

rni24.eu2 marca 2021
ulanów

Oddali cześć ostatniemu wyklętemu

rni24.eu2 marca 2021

Rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty

rni24.eu2 marca 2021

Rodzinna awantura z nożem, pięcioro dzieci pod opieką pijanych

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021