W powiecie

Kiedy maluchy będą mieć nowy żłobek?

Kiedy maluchy będą mieć nowy żłobek?

W tegorocznym budżecie gminy Rudnik nad Sanem zabezpieczono środki na budowę żłobka i przedszkola w mieście. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na budowę długo oczekiwanych placówek dla najmłodszych mieszkańców gminy.

W ubiegłym roku powstał piękny projekt kompleksu przedszkolno-żłobkowego. Samorząd gminy miał pozyskać środki z wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę obu placówek, natomiast budowa przedszkola miała ruszyć we wrześniu. Tak się jednak nie stało, ze względu na brak otrzymanego dofinansowania.

Jak tłumaczy burmistrz Rudnika nad Sanem, gmina otrzymała 1 mln zł dofinansowania na budowę żłobka już październiku 2016 roku. Jednak nadal czeka na decyzję o przyznaniu środków na budowę przedszkola.

-Inwestycja budowy kompleksu przedszkolno-żłobkowego podzielona jest na dwa etapy. Na żłobek mamy środki, projekt budowy przedszkola nadal jest na liście rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego też możemy pozyskać 1 mln zł. Niebawem powinniśmy otrzymać decyzję z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie – tłumaczy Waldemar Grochowski, burmistrz Rudnika nad Sanem.

Dodaje, że już w lutym zostanie ogłoszony przetarg na budowę przedszkola. Pieniądze z RPO można pozyskać także na zadanie, które jest w trakcie realizacji. I podkreśla, że samorząd jest zdeterminowany żeby przedszkole i żłobek powstało w Rudniku nad Sanem.
Projekt placówek gotowy jest od marca 2016 roku. W nowym obiekcie przewidziano miejsca dla 100 przedszkolaków oraz dla ponad 40 maluszków w żłobku.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zakończono odbiór inwestycji stacji uzdatniania wody w Jeżowem

rni24.eu13 października 2021

Nowe drogi w Gminie Ulanów

rni24.eu13 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021

Uroczyste wodowanie galaru „Powiat Niżański”

rni24.eu4 października 2021

Ogólnopolska akcja #sadziMY

rni24.eu4 października 2021

Odbył się XXXI Memoriał Szachowy Jana Gietki

rni24.eu4 października 2021