W Nisku

Kasia Chrapko reprezentowała Nisko i Polskę w Seulu

Kasia Chrapko reprezentowała Nisko i Polskę w Seulu

W Korei jak co roku w czerwcu odbyły się KIWIA 2016 – międzynarodowe warsztaty, targi oraz wystawy. Brała w nich udział Katarzyna Chrapko, uczennica z Niska, która swoimi wynalazkami podbija świat.

Koreańska impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Koreańskich Kobiet Innowatorów, przy wsparciu Urzędu Patentowego Korei oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazczych i Światowej Organizacji Ochrony Własności Intelektualne. W tym roku wzięło w niej udział ponad 500 osób, głównie z Afryki, Azji i Europy. Polskę reprezentowała Katarzyna Chrapko z Gimnazjum nr 1 w Nisku oraz studentki z Politechniki Śląskiej. Projekt Kasi spotkał się z dużym zainteresowaniem. Jurorzy byli mile zaskoczeni szybkością działania urządzenia medycznego i udzielaniem wyczerpujących wyjaśnień w języku angielskim przez autorkę. Przy polskim stoisku pojawili się potencjalni dystrybutorzy wynalazku Kasi. Dotychczas nie zostały znalezione rozwiązania ani nawet pomysły zbliżone do prezentowanego projektu, co sprawia, iż jest nowatorski, a także tworzy nieograniczone możliwości zastosowania.

Uczennica z Niska, otrzymała międzynarodowy złoty medal za „Badania nad wykorzystaniem zmodulowanego, widzialnego światła niskoenergetycznego, generowanego przez półprzewodnikowe diody LED, do bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka”. Okazało się, że była najmłodszą laureatką konkursu. Konkurencja była silna, a startowały w niej głównie panie ze stopniem doktora i dużym dorobkiem naukowym. Chrapko otrzymała również dyplom uznania od Urzędu Patentowego z Macedonii oraz została uhonorowana znaczkiem wręczonym przez prezydenta Stowarzyszenia Wynalazców z Tajwanu.

W Seulu spotykali się nie tylko wynalazcy, ale również przedsiębiorcy, producenci, inwestorzy, dystrybutorzy, specjaliści od marketingu i wielu innych. Wystawa i warsztaty są doskonalą okazją do zaprezentowania światu swoich wynalazków, poznania ludzi i znalezienia inspiracji do tworzenia innowacji. To także okazja do promocji swojego kraju, regionu i małej ojczyzny, jaką jest Nisko.

2

3

4

5

6

7

8

9

UGiM Nisko / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Apel Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie

rni24.eu17 czerwca 2021

Plenerowa projekcja filmu animowanego o Nisku

rni24.eu17 czerwca 2021

Pomóżmy absolwentce Liceum Ogólnokształcącego w Nisku

rni24.eu16 czerwca 2021

Nominacja Burmistrza do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

rni24.eu16 czerwca 2021

Uczennice RCEZ w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

rni24.eu16 czerwca 2021

Wielkie otwarcie zalewu “Podwolina” w Nisku już wkrótce

rni24.eu15 czerwca 2021

Premierowy pokaz filmu „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto” w NCK “Sokół”

rni24.eu15 czerwca 2021

Andżelika Guściora Laureatką 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu14 czerwca 2021

Plac budowy pod Sąd i Prokuraturę Rejonową już przekazany

rni24.eu14 czerwca 2021