W Nisku

Kasia Chrapko reprezentowała Nisko i Polskę w Seulu

Kasia Chrapko reprezentowała Nisko i Polskę w Seulu

W Korei jak co roku w czerwcu odbyły się KIWIA 2016 – międzynarodowe warsztaty, targi oraz wystawy. Brała w nich udział Katarzyna Chrapko, uczennica z Niska, która swoimi wynalazkami podbija świat.

Koreańska impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Koreańskich Kobiet Innowatorów, przy wsparciu Urzędu Patentowego Korei oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazczych i Światowej Organizacji Ochrony Własności Intelektualne. W tym roku wzięło w niej udział ponad 500 osób, głównie z Afryki, Azji i Europy. Polskę reprezentowała Katarzyna Chrapko z Gimnazjum nr 1 w Nisku oraz studentki z Politechniki Śląskiej. Projekt Kasi spotkał się z dużym zainteresowaniem. Jurorzy byli mile zaskoczeni szybkością działania urządzenia medycznego i udzielaniem wyczerpujących wyjaśnień w języku angielskim przez autorkę. Przy polskim stoisku pojawili się potencjalni dystrybutorzy wynalazku Kasi. Dotychczas nie zostały znalezione rozwiązania ani nawet pomysły zbliżone do prezentowanego projektu, co sprawia, iż jest nowatorski, a także tworzy nieograniczone możliwości zastosowania.

Uczennica z Niska, otrzymała międzynarodowy złoty medal za „Badania nad wykorzystaniem zmodulowanego, widzialnego światła niskoenergetycznego, generowanego przez półprzewodnikowe diody LED, do bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka”. Okazało się, że była najmłodszą laureatką konkursu. Konkurencja była silna, a startowały w niej głównie panie ze stopniem doktora i dużym dorobkiem naukowym. Chrapko otrzymała również dyplom uznania od Urzędu Patentowego z Macedonii oraz została uhonorowana znaczkiem wręczonym przez prezydenta Stowarzyszenia Wynalazców z Tajwanu.

W Seulu spotykali się nie tylko wynalazcy, ale również przedsiębiorcy, producenci, inwestorzy, dystrybutorzy, specjaliści od marketingu i wielu innych. Wystawa i warsztaty są doskonalą okazją do zaprezentowania światu swoich wynalazków, poznania ludzi i znalezienia inspiracji do tworzenia innowacji. To także okazja do promocji swojego kraju, regionu i małej ojczyzny, jaką jest Nisko.

2

3

4

5

6

7

8

9

UGiM Nisko / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021