W Nisku

Kasia Chrapko reprezentowała Nisko i Polskę w Seulu

Kasia Chrapko reprezentowała Nisko i Polskę w Seulu

W Korei jak co roku w czerwcu odbyły się KIWIA 2016 – międzynarodowe warsztaty, targi oraz wystawy. Brała w nich udział Katarzyna Chrapko, uczennica z Niska, która swoimi wynalazkami podbija świat.

Koreańska impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Koreańskich Kobiet Innowatorów, przy wsparciu Urzędu Patentowego Korei oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazczych i Światowej Organizacji Ochrony Własności Intelektualne. W tym roku wzięło w niej udział ponad 500 osób, głównie z Afryki, Azji i Europy. Polskę reprezentowała Katarzyna Chrapko z Gimnazjum nr 1 w Nisku oraz studentki z Politechniki Śląskiej. Projekt Kasi spotkał się z dużym zainteresowaniem. Jurorzy byli mile zaskoczeni szybkością działania urządzenia medycznego i udzielaniem wyczerpujących wyjaśnień w języku angielskim przez autorkę. Przy polskim stoisku pojawili się potencjalni dystrybutorzy wynalazku Kasi. Dotychczas nie zostały znalezione rozwiązania ani nawet pomysły zbliżone do prezentowanego projektu, co sprawia, iż jest nowatorski, a także tworzy nieograniczone możliwości zastosowania.

Uczennica z Niska, otrzymała międzynarodowy złoty medal za „Badania nad wykorzystaniem zmodulowanego, widzialnego światła niskoenergetycznego, generowanego przez półprzewodnikowe diody LED, do bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka”. Okazało się, że była najmłodszą laureatką konkursu. Konkurencja była silna, a startowały w niej głównie panie ze stopniem doktora i dużym dorobkiem naukowym. Chrapko otrzymała również dyplom uznania od Urzędu Patentowego z Macedonii oraz została uhonorowana znaczkiem wręczonym przez prezydenta Stowarzyszenia Wynalazców z Tajwanu.

W Seulu spotykali się nie tylko wynalazcy, ale również przedsiębiorcy, producenci, inwestorzy, dystrybutorzy, specjaliści od marketingu i wielu innych. Wystawa i warsztaty są doskonalą okazją do zaprezentowania światu swoich wynalazków, poznania ludzi i znalezienia inspiracji do tworzenia innowacji. To także okazja do promocji swojego kraju, regionu i małej ojczyzny, jaką jest Nisko.

2

3

4

5

6

7

8

9

UGiM Nisko / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021