wydarzenia

Karę ma niższą, ale pewne dożywocie w ośrodku dla bestii

Karę ma niższą, ale pewne dożywocie w ośrodku dla bestii

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie obniżył Mariuszowi C. (wcześniej P.) karę zasądzoną przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu z 8,5 roku do 6. lat więzienia. SA uznał, że niektóre z zarzutów postawione pedofilowi ze Stalowej Woli nie są poparte mocnymi dowodami. Dla skazanego prawomocnym już wyrokiem to niewielka zmiana. Zaraz po odbyciu kary trafi do Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, czyli tzw. ośrodka dla bestii.

Mariusz C. ma bardzo bogatą kartotekę i nudny życiorys. Prawie połowę swojego nieco ponad 40-letniego życia spędził w więzieniu. Obecnie siedzi za kratami od kwietnia 2017 r. Wcześniej w więzieniu był łącznie przez 15 lat. Wszystko za czyny pedofilskie. Pierwszy wyrok z 1998 r. za molestowanie seksualne to rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Próby nie wytrzymał. Dwa lata później został skazany na pięć lat za wykorzystanie seksualne niepełnosprawnej intelektualnie dziewczynki i znajomego chłopca. Ten wyrok odsiedział w całości. I znów to samo. Kilka miesięcy po wyjściu z więzienia upatrzył sobie 10-letniego chłopca. To wszystko działo się w Stalowej Woli. Zabierał dziecko na spacery, pokazywał mu zdjęcia pornograficzne, mówiąc inaczej, urabiał swoją ofiarę, by w końcu brutalnie ją zgwałcić. Gwałt wyszedł na jaw, bo chłopak opowiedział o wszystkim rodzicom. Wyrok 10 lat więzienia dla Mariusza C.

Pedofil wyszedł z więzienia w połowie 2016 r. Mieszkania w Stalowej Woli już nie miał – zostało sprzedane za długi – więc pomieszkiwał najczęściej u kumpli z więzienia lub ich znajomych. Był w Gorzycach, Rzeszowie i Pysznicy. To były już jednak czasy, że aparat ścigania uważał na pedofili. Administracja zakładu karnego, który opuścił zwróciła się do sądu z wnioskiem o umieszczenie C. vel P. w ośrodku w Gostyninie. Sąd oczekując na wnioski biegłych zakazał mu opuszczania kraju i nakazał o każdej zmianie miejsca pobytu informować policję. Miał też zakaz zbliżania się do małoletnich. O ile z obowiązku informowania policji o zmianach adresu jeszcze się wywiązywał, to innym zakazem się nie przejmował. Był widywany w okolicach szkół, przedszkoli i placów zabaw. Pozwalał sobie na groźby karalne i namawianie nieletnich do robienia zdjęć dzieciom. W końcu prokuratorom puściły nerwy i w kwietniu 2017 r. Mariusz C. został aresztowany. Prokuratura wtedy opublikowała opatrzony zdjęciem oskarżonego apel do osób, które widziały go jak nawiązuje kontakt z małoletnimi lub mają co innego do powiedzenia na temat prowadzenia się pedofila. I kilka takich osób się zgłosiło. Okazało się, że Mariusz C. podając się za dziennikarza próbował kilka dziewczynek w wieku 11 – 12 lat zwabić do samochodu, proponował zrobienie im zdjęć. Dziewczynki nie dały się skusić, a kusiciela rozpoznały na zdjęciu w prawdziwej prasie. Wtedy Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał Mariusza C. na 8,5 roku więzienia. W międzyczasie sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek zakładu karnego o umieszczenie skazanego w ośrodku dla bestii, czyli osób z zaburzeniami psychicznymi, które po wyjściu z więzienia mogą stwarzać zagrożenie dla społeczeństwa. Czyli jeszcze cztery lata w więzieniu i bilet do Gostynina. Spotka tam m.in. Mariusza Trynkiewicza.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Gmina Jeżowe liderem w zakresie szybkości realizacji spisu!

rni24.eu29 października 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021