W Nisku

Już jutro Festiwal Muzyki Pozytywnej w Jarocinie

Już jutro Festiwal Muzyki Pozytywnej w Jarocinie

Jutro w Jarocinie rozpoczyna się pierwszy Festiwal Muzyki Pozytywnej T3. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne ma na celu propagowanie najbardziej wartościowych zjawisk i trendów, pojawiających się w muzyce polskiej, nawiązującej do tradycji chrześcijańskich. Ma także przełamać uprzedzenia, dotyczące tematyki poruszanej przez twórców i wykonawców.

Podczas trzech dni, na scenie plenerowej nad zalewem, wystąpią m.in.: BEU, Maleo Reggae Rockers, Gospel Rain, Kamil Bednarek z zespołem, Muode Koty czy Arkadio.

– Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, że muzyka chrześcijańska poza warstwą tekstową nie wnosi w szeroko pojmowaną kulturę nic ciekawego, mamy w Polsce wielu wykonawców prezentujących głębokie treści i jednocześnie zasługujących na miano zjawisk i odkryć muzycznych, wartych nagłośnienia. Twórcy związani z tradycją chrześcijańską działają w bardzo szerokim wachlarzu stylów i brzmień – od tradycyjnych po hip-hop, muzykę elektroniczną czy heavy metal, które w pojęciu stereotypowym zupełnie nie współbrzmią z tekstami i przekazem jaki ma do zaoferowania chrześcijaństwo” – czytamy na stronie internetowej festiwalu.

Pomysłodawcami festiwalu są Bogdan Romaniuk, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Zbigniew Walczak, wójt Gminy Jarocin.
Festiwal Muzyki Pozytywnej T3, otrzymał główne wsparcie finansowe od Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2018″ oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Partnerami wydarzenia są Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Gmina Jarocin i Powiat Niżański.

Organizatorami festiwalu są Gminny Ośrodek Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji, Dom Kultury, Rzeszów, gmina Jarocin i powiat niżański.

Szczegóły na plakacie

Agata Piotrowska

Plakat-FT3-OK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021