W Nisku

Już jutro Festiwal Muzyki Pozytywnej w Jarocinie

Już jutro Festiwal Muzyki Pozytywnej w Jarocinie

Jutro w Jarocinie rozpoczyna się pierwszy Festiwal Muzyki Pozytywnej T3. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne ma na celu propagowanie najbardziej wartościowych zjawisk i trendów, pojawiających się w muzyce polskiej, nawiązującej do tradycji chrześcijańskich. Ma także przełamać uprzedzenia, dotyczące tematyki poruszanej przez twórców i wykonawców.

Podczas trzech dni, na scenie plenerowej nad zalewem, wystąpią m.in.: BEU, Maleo Reggae Rockers, Gospel Rain, Kamil Bednarek z zespołem, Muode Koty czy Arkadio.

– Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, że muzyka chrześcijańska poza warstwą tekstową nie wnosi w szeroko pojmowaną kulturę nic ciekawego, mamy w Polsce wielu wykonawców prezentujących głębokie treści i jednocześnie zasługujących na miano zjawisk i odkryć muzycznych, wartych nagłośnienia. Twórcy związani z tradycją chrześcijańską działają w bardzo szerokim wachlarzu stylów i brzmień – od tradycyjnych po hip-hop, muzykę elektroniczną czy heavy metal, które w pojęciu stereotypowym zupełnie nie współbrzmią z tekstami i przekazem jaki ma do zaoferowania chrześcijaństwo” – czytamy na stronie internetowej festiwalu.

Pomysłodawcami festiwalu są Bogdan Romaniuk, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Zbigniew Walczak, wójt Gminy Jarocin.
Festiwal Muzyki Pozytywnej T3, otrzymał główne wsparcie finansowe od Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2018″ oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Partnerami wydarzenia są Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Gmina Jarocin i Powiat Niżański.

Organizatorami festiwalu są Gminny Ośrodek Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji, Dom Kultury, Rzeszów, gmina Jarocin i powiat niżański.

Szczegóły na plakacie

Agata Piotrowska

Plakat-FT3-OK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021