W Nisku

Julian Ozimek liderem listy SLD do sejmiku

Julian Ozimek liderem listy SLD do sejmiku

Burmistrz Niska będzie kandydował do sejmiku województwa podkarpackiego z komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest on na 1. miejscu listy. Na 2. miejscu jest Bronisław Tofil, przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Stalowej Woli.

Obecnie Nisko, ani Stalowa Wola nie ma swojego reprezentanta na tym szczeblu samorządu, a taki głos bardzo by się przydał.

Julian Ozimek, burmistrz Niska zaznacza, że zna problematykę i zasady funkcjonowania województwa, był wicemarszałkiem, i tylko dlatego zgodził się kandydować, gdyż miał zamiar w ogóle wyłączyć się z samorządu.

Zauważa, że radny sejmiku ma myśleć o całym województwie, to jest zasada numer jeden. Zasada numer dwa – o swoim powiecie, a zasad numer trzy o swojej gminie.

Przede wszystkim istotny jest rozwój infrastruktury, komunalno – drogowej, sanitarnej i kulturalnej. To są podstawowe rzeczy, o które powinno się walczyć dla swojego regionu. Należy walczyć wsparcie finansowe na inwestycje, które służą przede wszystkim ludziom. Podkreśla również, że bardzo istotną sprawą jest oświata, do której samorządy dopłacają olbrzymie pieniądze. Uregulowana też powinna zostać sytuacja szkół prywatnych.

Zaznacza, że mieszkańcy Niska powinni zastosować taką metodę jak inne samorządy, że swojego przedstawiciela w sejmiku województwa trzeba mieć, gdyż dzięki temu gmina może otrzymać pieniądze.

Julian Ozimek w latach 1989 – 1994 był prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Nisku, w latach 1994 – 1997 dyrektorem Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku, w latach 2000 – 2002 był starostą niżańskim, a 2004 – 2006 wicemarszałkiem województwa podkarpackiego. Od końca 2006 jest burmistrzem.

Bronisław Tofil ma już doświadczenie w zasiadaniu w sejmik. W kadencji 2010 – 2014 był radnym.

Jak zaznacza, wtedy udało się wiele zrobić dla miasta i powiatu, m.in. wywalczyć fundusze na remonty i modernizację w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Efektem tego są prace obecnie realizowane w tej placówce.

– Ja zawsze przez całą swoją działalność samorządową stawiałem na dwie rzeczy. Na zdrowie, to jest podstawa, bo człowiek zdrowy może realizować swoje marzenia, plany, może się rozwijać. Druga sprawa to są drogi, które są „nerwem” gospodarki. W poprzedniej kadencji walczyliśmy o most na Sanie, otwierający inwestycje na terenach w kierunku Brandwicy i Chłopskiej Woli. Uważam, że należy to kontynuować – mówi kandydat na radnego do sejmiku.

Bronisław Tofil od 2001roku nieprzerwanie pełni funkcję przewodniczącego Rady Powiatowej SLD w Stalowej Woli, jest członkiem Rady Krajowej SLD. Był starostą powiatu stalowowolskiego w kadencji 2002 – 2006 i radnym powiatowym w kadencji 2006 – 2010.

Przez 12 lat pracował w Hucie Stalowa Wola. W latach 2007 – 2015 był prezesem Miejskiego Zakładu Budynków. Aktualnie pracuje w Zarządzie Budynków Komunalnych i Zielni Miejskiej w Nisku.

 

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021