W Nisku

Jubileuszowa Wiklina

Jubileuszowa Wiklina

Już po raz dwudziesty w Rudniku nad Sanem przez cały weekend świętowano “Wiklinę”. Targi wyrobów plecionych z wikliny odbywają się corocznie od 2000 roku.

Kosze, koszyki, koszyczki, otwierane i piknikowe, wyściełane, tradycyjne i w przeróżnych kształtach, we wszystkich kolorach tęczy i ich mieszankach… A to tylko opis jednego rodzaju produktu wyplatanego z wikliny. Na targach było ich znacznie więcej – krzesła, fotele bujane, taborety, stoliki różnego rodzaju, stojaki, gazetowniki, ozdoby (przede wszystkim wielkie kolorowe plecione kule), pojemniki, wózeczki i kołyski dla lalek… Ogromny wybór był też dla miłośników kwiatów doniczkowych, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Można było zakupić stojaki na doniczki w postaci traktora czy małego trzykołowego dziecięcego rowerka. Były tradycyjne pojedyncze wysokie stojaki, ale też piękne kilkuelementowe oplecione slalomem wikliną niczym wężem. Nie bez powodu Rudnik nazywa się wiklinową stolicą Polski.

Ale targi wikliny już dawno przestały być jedynie targami. Każdego, kto w sobotę czy niedzielę przybył do pięknej miejscowości nad Rudną czekały liczne atrakcje. Był turniej siatkówki plażowej, rajd rowerowy, parada motocyklowa, pokaz wyplatania z wikliny, degustacje potraw z wielkiego kotła na wiklinie, park rozrywki dla dzieci. Do tego na specjalnie przygotowanej scenie liczne występy, koncerty, a także4 pokaz mody – rzecz jasna z wikliny. W niedzielê na kilka godzin otworzy³o swe podwoje dla wszystkich chêtnych Centrum Wikliniarstwa.

A w trakcie imprezy prowadzono zbiórkę charytatywną na budowę obelisku ku czci rudniczan poległych podczas I wojny światowej.

Agata Linek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

rni24.eu8 lipca 2020

Ogłoszenie Zarządu Huty Stalowa Wola S.A. o wypłacie dywidendy za rok obrotowy 2019

rni24.eu7 lipca 2020

rni24.eu7 lipca 2020
kardiomonitory

Nowe aparatura medyczna dla Szpitala w Nisku

rni24.eu7 lipca 2020
droga-korek-samochody

Utrudnienia na drogach krajowych Podkarpacia w okresie wakacyjnym

rni24.eu7 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu7 lipca 2020

W Zarzeczu się dzieje…. Z Fundacją PZU po lekcjach

rni24.eu3 lipca 2020

Budowa sieci kanalizacyjnej w Nowosielcu – etap IV

rni24.eu3 lipca 2020

Samochód ciężarowy uderzył busa

rni24.eu2 lipca 2020