W Nisku

Jubileuszowa Wiklina

Jubileuszowa Wiklina

Już po raz dwudziesty w Rudniku nad Sanem przez cały weekend świętowano „Wiklinę”. Targi wyrobów plecionych z wikliny odbywają się corocznie od 2000 roku.

Kosze, koszyki, koszyczki, otwierane i piknikowe, wyściełane, tradycyjne i w przeróżnych kształtach, we wszystkich kolorach tęczy i ich mieszankach… A to tylko opis jednego rodzaju produktu wyplatanego z wikliny. Na targach było ich znacznie więcej – krzesła, fotele bujane, taborety, stoliki różnego rodzaju, stojaki, gazetowniki, ozdoby (przede wszystkim wielkie kolorowe plecione kule), pojemniki, wózeczki i kołyski dla lalek… Ogromny wybór był też dla miłośników kwiatów doniczkowych, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Można było zakupić stojaki na doniczki w postaci traktora czy małego trzykołowego dziecięcego rowerka. Były tradycyjne pojedyncze wysokie stojaki, ale też piękne kilkuelementowe oplecione slalomem wikliną niczym wężem. Nie bez powodu Rudnik nazywa się wiklinową stolicą Polski.

Ale targi wikliny już dawno przestały być jedynie targami. Każdego, kto w sobotę czy niedzielę przybył do pięknej miejscowości nad Rudną czekały liczne atrakcje. Był turniej siatkówki plażowej, rajd rowerowy, parada motocyklowa, pokaz wyplatania z wikliny, degustacje potraw z wielkiego kotła na wiklinie, park rozrywki dla dzieci. Do tego na specjalnie przygotowanej scenie liczne występy, koncerty, a także4 pokaz mody – rzecz jasna z wikliny. W niedzielê na kilka godzin otworzy³o swe podwoje dla wszystkich chêtnych Centrum Wikliniarstwa.

A w trakcie imprezy prowadzono zbiórkę charytatywną na budowę obelisku ku czci rudniczan poległych podczas I wojny światowej.

Agata Linek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021