kultura i rozrywka

Jubileusz 25-lecia działalności Bractwa Flisackiego

Jubileusz 25-lecia działalności Bractwa Flisackiego

Premiera filmu dokumentalnego, zwiedzanie Ulanowa, a także uroczystości ku czci św. Barbary – to tylko część wydarzeń jakie przygotowało Bractwo Flisackie z okazji 25-lecia swojej działalności.

2016 rok jest szczególny dla Bractwa Flisackiego, które działa już 25 lat po reaktywacji oraz dla Ulanowa, które w tym roku obchodzi 400-lecie nadania Praw Miejskich. To także w tym roku Rada Bractwa podjęła działania, aby wpisać „Tradycje Flisackie Ulanowa” na Światową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało nakręcić się film dokumentalny, który ukazuje kulturę flisacką, prace oraz życie na tratwie.

W najbliższy piątek uroczystą premierę będzie miał film dokumentalny Andrzeja Wiktora pt. „Flisackie Tradycje Ulanowa” w kinie Wrzos Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Odbędzie się także prelekcja „Dziedzictwo niematerialne. W kierunku nowego modelu zarządzania dziedzictwem kulturowym” – Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego – Pawła Krausa oraz koncert Kapeli Flisackiej.

plakat

W sobotę, 3 grudnia, Bractwo Flisackie zaprasza na „spacer po Ulanowie”. W programie zwiedzanie zabytkowego kościoła flisackiego, Muzeum Flisactwa Polskiego oraz Muzeum miniatur rzeźb Andrzeja Pityńskiego. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbędzie się prelekcja pt.: „Znaczenie niematerialnego dziedzictwa kulturowego w odniesieniu do 25-letniej działalności Bractwa Flisackiego” oraz projekcja filmu „Flisackie Tradycje Ulanowa”.
W niedzielę, 4 grudnia, o godz. 11.30 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji członków i sympatyków Bractwa Flisackiego, którą odprawi księdz biskup Edward Frankowski. Następnie zaproszeni goście udadzą się do Gminnego Centrum Kultury, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie

Jubileuszu 25-lecia działalności Bractwa Flisackiego. W programie znalazł się występ młodzieży szkolnej, prelekcja pt.: „Rola Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w budowaniu komercyjnej oferty turystycznej” – Jan Solek Prezes PROT, występ Chóru Ulanowskiego, wręczenie certyfikatów flisackich, koncert Flisaków Pienińskich i Kapeli Flisackiej.

program-barborka

Małgorzata Petecka

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

„HERODY” z Łazor na 49. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej

rni24.eu18 lutego 2021

Oliwier Szot prowadzącym The Voice Kids !!!

rni24.eu18 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

Głosujmy na Klaudię Łacką w półfinale MAŚ Festival online

rni24.eu8 lutego 2021

Klaudia Łacka odnosi kolejne sukcesy

rni24.eu28 stycznia 2021

Pokaz filmu on-line „Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś – zapomniany Sprawiedliwy”.

rni24.eu28 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu14 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu8 stycznia 2021