kultura i rozrywka

Jubileusz 25-lecia działalności Bractwa Flisackiego

Jubileusz 25-lecia działalności Bractwa Flisackiego

Premiera filmu dokumentalnego, zwiedzanie Ulanowa, a także uroczystości ku czci św. Barbary – to tylko część wydarzeń jakie przygotowało Bractwo Flisackie z okazji 25-lecia swojej działalności.

2016 rok jest szczególny dla Bractwa Flisackiego, które działa już 25 lat po reaktywacji oraz dla Ulanowa, które w tym roku obchodzi 400-lecie nadania Praw Miejskich. To także w tym roku Rada Bractwa podjęła działania, aby wpisać „Tradycje Flisackie Ulanowa” na Światową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało nakręcić się film dokumentalny, który ukazuje kulturę flisacką, prace oraz życie na tratwie.

W najbliższy piątek uroczystą premierę będzie miał film dokumentalny Andrzeja Wiktora pt. „Flisackie Tradycje Ulanowa” w kinie Wrzos Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Odbędzie się także prelekcja „Dziedzictwo niematerialne. W kierunku nowego modelu zarządzania dziedzictwem kulturowym” – Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego – Pawła Krausa oraz koncert Kapeli Flisackiej.

plakat

W sobotę, 3 grudnia, Bractwo Flisackie zaprasza na „spacer po Ulanowie”. W programie zwiedzanie zabytkowego kościoła flisackiego, Muzeum Flisactwa Polskiego oraz Muzeum miniatur rzeźb Andrzeja Pityńskiego. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbędzie się prelekcja pt.: „Znaczenie niematerialnego dziedzictwa kulturowego w odniesieniu do 25-letniej działalności Bractwa Flisackiego” oraz projekcja filmu „Flisackie Tradycje Ulanowa”.
W niedzielę, 4 grudnia, o godz. 11.30 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji członków i sympatyków Bractwa Flisackiego, którą odprawi księdz biskup Edward Frankowski. Następnie zaproszeni goście udadzą się do Gminnego Centrum Kultury, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie

Jubileuszu 25-lecia działalności Bractwa Flisackiego. W programie znalazł się występ młodzieży szkolnej, prelekcja pt.: „Rola Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w budowaniu komercyjnej oferty turystycznej” – Jan Solek Prezes PROT, występ Chóru Ulanowskiego, wręczenie certyfikatów flisackich, koncert Flisaków Pienińskich i Kapeli Flisackiej.

program-barborka

Małgorzata Petecka

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

73 000,00 zł dla Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem

rni24.eu6 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu6 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu27 kwietnia 2021

1055. rocznica Chrztu Polski

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021