W Nisku

Jeżowe czwartą najpiękniejszą wsią na Podkarpaciu

Jeżowe czwartą najpiękniejszą wsią na Podkarpaciu

„Piękna Wieś Podkarpacka 2017″ – to nazwa kolejnej już edycji konkursu zorganizowanego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego. W tym roku czwarte miejsce zajęła wieś Jeżowe. Laureatem i zdobywcą 1 miejsca została miejscowość Tryńcza.

W ubiegłą sobotę w Urzędzie Marszałkowskim, odbyło się II Podkarpackie Forum Obywatelskie, podczas którego przygotowano uroczystą galą wręczenia nagród.

Główną ideą konkursu jest ukazanie piękna wiejskiego krajobrazu. Ma on promować ideę wspólnego działania społeczności wiejskiej w celu uzyskania wspólnej korzyści, jaką jest przyjazna dla mieszkańców, zadbana, piękna wieś stanowiąca wizytówkę regionu. Ponadto konkurs jest doskonałą okazja do promowania i nagradzania tych samorządów i sołectw z terenu województwa podkarpackiego, które dbają o kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnują środowisko naturalne, wyróżniają się w dziedzinie podnoszenia estetyki wsi, chronią lokalne dobra kultury i krajobraz oraz aktywizują społeczność sołectwa do wspólnych działań.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy to ocena nadesłanych prezentacji przez samorządy i kwalifikacja do finałowej “dziesiątki” najpiękniejszych wsi na Podkarpaciu. Jeżowe na tym etapie konkursu zostało ocenione na drugim miejscu. W etapie drugim była przeprowadzana wizja lokalna, pięcioosobowej Komisji Konkursowej w miejscowościach zakwalifikowanych do finału konkursu. Taka wizja była przeprowadzona w Jeżowem 24 października.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, prezentacji finałowych miejscowości i ogłoszenia wyników konkursu dokonali: Dyrektor Departamentu PROW – Magdalena Sobina i Kierownik Oddziału Wdrażania Wojewódzkich Programów Wsparcia Obszarów Wiejskich – Waldemar Pałys, natomiast tytuły i nagrody wręczali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Bogdan Romaniuk, Poseł na Sejm RP – Wojciech Buczak i Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Cypryś.

W imieniu Jeżowego wyróżnienie i nagrodę odebrali Wójt Gminy Jeżowe – Marek Stępak i sołtys Jeżowego Centrum – Tomasz Kozak. Nagrodą jest 12-osobowy serwis obiadowy, który zostanie przekazany społeczności lokalnej Jeżowego.

A.Piotrowska/Gmina Jeżowe

fot. Gmina Jeżowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021