W powiecie

Jeżowe – Apel Wójta do pracowników służby zdrowia

Jeżowe – Apel Wójta do pracowników służby zdrowia

Od niemal roku zmagamy się  z pandemią spowodowaną Covid 19 i zmuszeni jesteśmy do zachowywania środków ostrożności i ochrony przed zarażeniem niemal w każdym miejscu. Znany nam jest ogrom poświęcenia i pracy pracowników służby zdrowia związanych z zapewnieniem opieki i leczenia wszystkim osobom, które zachorowały na covid 19.

Wójt Gminy Jeżowe odpowiadając na potrzeby mieszkańców w zakresie należytej opieki zdrowotnej zlecił przygotowanie i przeprowadzenie robót remontowych w Przychodni Zdrowia w Jeżowem. To było trudne i kosztowne zadanie.  Mimo dobrych warunków świadczenia opieki lekarskiej, w ostatnim czasie otrzymujemy coraz więcej sygnałów od pacjentów, wskazujących na niemożność odbycia osobistej wizyty w przychodni,  ze względu na jej zamknięcie  dla pacjentów.  Jedyna forma konsultacji medycznej tzw. teleporada jest stosowana często, pomimo istnienia podstaw do osobistej wizyty w przychodni, m.in. celem wykonania badania fizykalnego. Czas epidemii stawia przed systemem ochrony zdrowia szczególne wyzwania. Mamy świadomość, że  placówka medyczna może czasowo ograniczyć korzystanie przez pacjentów z pełni ich praw w sytuacji zagrożenia epidemicznego.

Jednak pacjentowi należy zapewniać prawo do świadczeń zdrowotnych zgodnych z aktualną wiedzą medyczną i udzielanych z należytą starannością. Każdy z mieszkańców naszej gminy musi funkcjonować i wykonywać swoje obowiązki mając oczywiście na względzie istniejące cały czas zagrożenie epidemiologiczne. Teleporada, jakkolwiek bardzo potrzebna i przydatna, nie zawsze może zastąpić osobistą wizytę u lekarza, która w wielu przypadkach pozostaje niezbędną dla prawidłowej diagnozy i procesu leczenia.

Dlatego zwracam się do lekarzy prowadzących zakłady opieki zdrowotnej w gminie Jeżowe i proszę, by udzielając świadczeń zdrowotnych dla naszych mieszkańców uwzględniali zawsze dobro pacjenta i staranność udzielania świadczeń, a także potrzebę osobistego kontaktu pacjenta z lekarzem.

Apeluję o refleksję i analizę, przyjętych przez Państwa ograniczeń w organizacji świadczeń dla pacjentów.

Wyrażam głęboką nadzieję w to,że jest możliwe zarówno zachowanie bezpieczeństwa personelu, innych pacjentów, jak i prawidłowej realizacji prawa do świadczeń zdrowotnych. Potrzeba zapewnienia starannej oceny zdrowia pacjentów i ich skutecznego leczenia powinna pozostać najwyższym priorytetem systemu ochrony zdrowia i każdego pracownika służby zdrowia.

Z poważaniem

Wójt Gminy Jeżowe
Marek Stępak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Harasiuki – płynie ciepła woda z instalacji solarnych

rni24.eu2 marca 2021
ulanów

Oddali cześć ostatniemu wyklętemu

rni24.eu2 marca 2021

Rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty

rni24.eu2 marca 2021

Rodzinna awantura z nożem, pięcioro dzieci pod opieką pijanych

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021