
„Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało. I dwie narady się odbyły – anielska i diabelska – w jednej chwili”
Tradycyjnie już uczniowie Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem przygotowali barwne widowisko i szkolną Wigilię. Co roku przedstawiają nową inscenizację. W tym roku Piekło starało się wykraść posłanie dla Jezusa, Niebo natomiast przygotować świat na nadejście dobrej nowiny.
W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer poszukujący sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana oraz Archanioł, który z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Zarówno jeden, jak i drugi mieli obok siebie pomysłowych pomocników. Aniołki usilnie próbowały zaradzić smutkom Archanioła. Mimo usilnych starań Diabłów, które sprytnie próbowały ukraść kołyskę Dzieciątka, niebo wygrało z zakusami piekła. Ciekawy scenariusz, profesjonalna gra młodych aktorów, dobrana muzyka jak zawsze trafiła do uczniów.
Tegoroczne jasełka przygotowały Edyta Małek-Karaś, Sylwia Matyka oraz Barbara Cynk. A wystąpili w nich uczniowie klasy pierwszej Technikum Handlowego, Technikum Logistycznego, Technikum Pojazdów Samochodowych oraz klasy trzeciej Technikum Handlowego i Technikum Pojazdów Samochodowych.
Po jasełkach odbyła się szkolna Wigilia, nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, życzeń i wspólnego śpiewania kolęd.
ZS Rudnik nad Sanem / M. Petecka
Facebook
RSS