W Nisku

Jakie wykorzystywane są środki na kulturę, sport, promocję?

Jakie wykorzystywane są środki na kulturę, sport, promocję?

W ubiegłym roku starostwo powiatowe w Nisku wydało ponad 220 tys. zł na realizację zadań związanych z kulturą, sportem, oświatą czy promocją powiatu. W tym roku na te działania zabezpieczono w budżecie podobną kwotę.

Jak wynika z informacji przedstawionej w sprawozdaniu z realizacji zadań powiatu w 2016 roku, samorząd najwięcej pieniędzy przeznaczył na zadania w zakresie Kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Z puli 85 tys. zł, przyznano dotację w wysokości 19 tys. zł Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku. Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne „Tratwa” otrzymało 35 tys. zł na organizację Dożynek Powiatowych w Ulanowie. 7 tys. zł przyznano Flis 400-lecia Ulanów – Gdańsk. Ponad 22 tys. zł starostwo powiatowe przeznaczyło na nagrody Starosty dla laureatów różnych konkursów. Były to m.in. IX Międzypowiatowy Konkurs Kolęd „Krzeszowskie kolędowanie”, konkurs „Sówka Mądra Główka”, konkurs palm wielkanocnych, Festiwal Piosenki Dziecięcej, „Eutrapelia”, Rocznice ZPiT „Racławice i KDK Racławic”, „Cudze chwalicie, swego nie znacie” czy Powiatowy Dzień Działacza Kultury.

Na działania związane z kulturą fizyczną, powiat niżański wydał blisko 29 tys. zł. Środki te przeznaczono głównie na nagrody czy organizację zawodów i turniejów. Były to takie wydarzenia, jak: Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty, „Sokołek Winter Cup”, XXI Halowa Amatorska Liga Piłkarska, XXIV Masowy Cykl Turniejów Tenisa Stołowego, I Powiatowy Bieg Uliczny, turniej strzelecki, Letni Bieg Flisaków czy Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Blisko 60 tys. zł zostało spożytkowane na promocję powiatu niżańskiego. Były to głównie zakupy rożnych materiałów i gadżetów promocyjnych, a także organizacja stoisk na imprezach kulturalnych. Na zadania w zakresie oświaty wydano blisko 50 tys. zł. Środki te przeznaczono na materiały promujące szkoły oraz nagrody dla uczestników konkursów powiatowych.

W tym roku powiat planuje wydać 81 tys. zł na działania związane z kulturą. 20 tys. zł otrzyma niżańska biblioteka, która pełni rolę biblioteki powiatowej. Podobnie jak rok temu 35 tys. zł zostanie przeznaczone na organizację dożynek powiatowych. Na imprezy sportowe przeznaczono 41 tys. zł, na promocję powiatu i jednostek samorządu terytorialnego zabezpieczono 67 tys. zł. Natomiast na zadania w świecie przeznaczono 30 tys. zł.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021