W Nisku

Jak wyglądają drogowe inwestycje w gminie?

Jak wyglądają drogowe inwestycje w gminie?

Remont ul. Górnej na osiedlu Barce, ul. Daszyńskiego i ul. Fredry w Nisku, a także remont tzw. ul. Truskawkowej na Malcach i budowa kanalizacji sanitarnej na Wolinie – m.in. takie inwestycje drogowe w tym roku zaplanowała gmina Nisko. Cześć z nich jest już zrealizowanych, część jest w trakcie, a na niektóre będą ogłaszane przetargi.

Zakres inwestycji na terenie gminy, przedstawiła podczas ostatniej sesji rady miasta Teresa Sulkowska, wiceburmistrz Niska.

Jak poinformowała, zakończył się już remont ul. 3 Maja w Nisku. Koszt tej inwestycji wyniósł blisko 137 tys. zł. Wyremontowano także jedną z wewnętrznych dróg na osiedlu Warchoły za kwotę 78 tys. zł. Przebudowana została także droga w Nowej Wsi za blisko 50 tys. zł. Wyremontowano również ul. Górną na osiedlu Barce. Inwestycja ta, kosztowała prawie 90 tys. zł.

W trakcie realizacji jest remont tzw. ul. Truskawkowej na Malcach. Inwestycja pochłonie ponad 287 tys. zł. Zostanie tam wyremontowany ponad 330 metrowy odcinek drogi. Prace mają być sfinalizowane końcem sierpnia.

Niebawem remontowany będzie pierwszy etap ul. Daszyńskiego i ul. Fredry w Nisku. Przygotowana jest już umowa do podpisania z wykonawcą. Zadanie ma kosztować ponad 260 tys. zł. Rozpocznie się również remont ul. Akacjowej w Racławicach, co pochłonie ponad 126 tys. zł.

Kolejną inwestycją, jaką realizuje gmina Nisko, jest rozbudowa ul. Jana wraz z budową ścieżki rowerowej, Koszt tej inwestycji ma wynieść ponad 755 tys. zł.

Gmina przygotowuje także dokumentację na remont ul. Wańkowicza w Nisku, a także na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych. Na to zadanie, otrzymała dofinansowanie w wysokości 55 tys. zł.

Natomiast blisko 680 tys. zł będzie kosztować budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Piaskowej na Wolinie wraz z budową tej drogi. Gmina na ten cel otrzymała ponad 208 tys. zł. dofinansowania z Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021