W Nisku

Jak wyglądają drogowe inwestycje w gminie?

Jak wyglądają drogowe inwestycje w gminie?

Remont ul. Górnej na osiedlu Barce, ul. Daszyńskiego i ul. Fredry w Nisku, a także remont tzw. ul. Truskawkowej na Malcach i budowa kanalizacji sanitarnej na Wolinie – m.in. takie inwestycje drogowe w tym roku zaplanowała gmina Nisko. Cześć z nich jest już zrealizowanych, część jest w trakcie, a na niektóre będą ogłaszane przetargi.

Zakres inwestycji na terenie gminy, przedstawiła podczas ostatniej sesji rady miasta Teresa Sulkowska, wiceburmistrz Niska.

Jak poinformowała, zakończył się już remont ul. 3 Maja w Nisku. Koszt tej inwestycji wyniósł blisko 137 tys. zł. Wyremontowano także jedną z wewnętrznych dróg na osiedlu Warchoły za kwotę 78 tys. zł. Przebudowana została także droga w Nowej Wsi za blisko 50 tys. zł. Wyremontowano również ul. Górną na osiedlu Barce. Inwestycja ta, kosztowała prawie 90 tys. zł.

W trakcie realizacji jest remont tzw. ul. Truskawkowej na Malcach. Inwestycja pochłonie ponad 287 tys. zł. Zostanie tam wyremontowany ponad 330 metrowy odcinek drogi. Prace mają być sfinalizowane końcem sierpnia.

Niebawem remontowany będzie pierwszy etap ul. Daszyńskiego i ul. Fredry w Nisku. Przygotowana jest już umowa do podpisania z wykonawcą. Zadanie ma kosztować ponad 260 tys. zł. Rozpocznie się również remont ul. Akacjowej w Racławicach, co pochłonie ponad 126 tys. zł.

Kolejną inwestycją, jaką realizuje gmina Nisko, jest rozbudowa ul. Jana wraz z budową ścieżki rowerowej, Koszt tej inwestycji ma wynieść ponad 755 tys. zł.

Gmina przygotowuje także dokumentację na remont ul. Wańkowicza w Nisku, a także na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych. Na to zadanie, otrzymała dofinansowanie w wysokości 55 tys. zł.

Natomiast blisko 680 tys. zł będzie kosztować budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Piaskowej na Wolinie wraz z budową tej drogi. Gmina na ten cel otrzymała ponad 208 tys. zł. dofinansowania z Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021