W Nisku

Ilu bezdomnych jest w Nisku?

Ilu bezdomnych jest w Nisku?

W nocy z 8 na 9 lutego odbędzie się ogólnopolska akcja badania liczby osób bezdomnych. Uzyskane dane mają pomóc przy budowaniu polityki społecznej w tym zakresie.

W Nisku badaniem bezdomnych zajmie się powołany przez Ośrodek Pomocy Społecznej Zespół ds. Monitorowania Bezdomnych. Koordynator i przedstawiciele z poszczególnych jednostek służb będą sprawdzać i monitorować miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni.

-W zespole znajdą się m.in. przedstawiciele policji, szpitala czy niżańskiego aresztu śledczego. Mamy informację, że przebywa tam obecnie jedna osoba bezdomna – mówiła Elżbieta Tłusta, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku.
Zespół sprawdzi wszystkie miejsca gdzie mogą przebywać bezdomni, z każdym z nich przeprowadzi wywiad dotyczący miejsca pobytu, wieku, stanu zdrowia, informacji o rodzinie. Informacje będą zbierane w noclegowniach, schroniskach, domach dla samotnych matek, ośrodkach wsparcia ofiar przemocy w rodzinie, szpitalach, hospicjach, zakładach karnych, izbach wytrzeźwień, ogródkach działkowych, pustostanach lub ulicach.

Obecnie w na ternie gminy Nisko przebywa ok. 17 bezdomnych. Większość z nich nie chce skorzystać z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej, która może ich skierować do najbliższego schroniska dla bezdomnych. Zdaniem kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej te osoby, które chciały skorzystać z takiej pomocy już znalazły schronienie w odpowiednich placówkach w Stalowej Woli, Leżajsku, Nowej Dębie lub schronisku dla kobiet w Rudniku nad Sanem.

Małgorzata Peteckad.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021