W Nisku

Ile wynosi mienie powiatu niżańskiego?

Ile wynosi mienie powiatu niżańskiego?

Dokładnie 14ha 69a i 98m2 gruntów o wartości ponad 1,8 mln zł, 291 km dróg i ulic, a także 629 działek – tak w skrócie przedstawia się stan mienia powiatu niżańskiego. Informację tę, przedłożono podczas ostatniej sesji rady powiatu.

W skład mienia powiatu niżańskiego wchodzą budynki i budowle o wartości ponad 66,7 mln zł. Mieszczą się w nich: Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem, Zespół Szkół w Jeżowem, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowowaczy w Rudniku nad Sanem, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nisku, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Przychodnia w Nisku i w Rudniku, Zarząd Dróg Powiatowych, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku oraz Starostwo Powiatowe.

Wartość gruntów będących w użytkowaniu wieczystym powiatu wynosi 32,7 tys. zł i w stosunku do 2016 r., nie uległa zmianie. Ponad 4,2 mln zł wynoszą prowadzone i rozpoczęte inwestycje. Są to opracowane dokumentacje projektowe i inwestycje realizowane w jednostkach organizacyjnych powiatu.

Wartość dróg i mostów wynosi ponad 253 mln zł. W porównaniu z 2016 r., nastąpił wzrost wartości o 3,5 mln zł z z tytułu zakończonych inwestycji.

Ponadto na drogach powiatowych prowadzone są inwestycje, opiewające na kwotę ponad 4 mln zł. Na bieżąco prowadzona jest regulacja stanu prawnego nieruchomości i przejmowanie na własność powiatu działek zajętych pod drogi i ulice powiatowe.

Samorząd uzyskał również prawo własności dla 629 działek. Wartość księgowa gruntów, zajętych pod drogami na koniec ubiegłego roku wynosi ponad 34 mln zł.

Powiat niżański uzyskuje dochody z tytułu posiadanego mienia oraz dochody z tytułu zawartych umów najmu lokali i dzierżawy gruntów.

Dochody z tytułu posiadanego mienia wynoszą 14,4 tys. zł. Opłaty wnoszą: Zarząd Dróg Powiatowych, Powiatowy Urząd Pracy oraz Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie. Dochody z umów najmu i dzierżawy wynoszą ponad 128 tys. zł.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021