W Nisku

Ile wydali na utrzymanie dróg w zimie?

Ile wydali na utrzymanie dróg w zimie?

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Nisko, w sezonie 2016/2017, kosztowało ponad 95 tys. zł. Podobnie jak w poprzednich latach gmina została podzielona na trzy rejony: Nisko i sołectwo Nowosielec sołectwa Racławice, Wolina i nowa Wieś oraz sołectwo Zarzecze.

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Nisku radni zapoznali się z informacją o stanie zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2016/2017. Trzy firmy dbały o stan nawierzchni od listopada 2016 roku do końca marca 2017 roku. Poszczególny koszt utrzymania dróg wyniósł: w Nisku i sołectwie Nowosielec 61 tys. zł, w sołectwie Racłwice, Wolina i Nowa Wieś ponad 12 tys. zł, natomiast w sołectwie Zarzecze 21 tys. zł. Jak tłumaczył kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w niżańskim magistracie na terenie gminy znajdują się drogi w w standardzie IV, V, VI, na których dopuszczane jest zaleganie śniegu do 6 godzin po ustaniu opadów.
-Jeśli uleglibyśmy ludziom, którzy chcą mieć czarną jezdnię, po pierwsze trzeba by zwiększyć nakłady na akcję Zima, a po drugie skutki byłyby takie jak zniszczone przez sól elewacje, płoty, ogródki – mówił Władysław Pracoń, kierownik Referatu Ochrony Środowiska.

W tym roku gmina planuje zakup ciągnika do Zakładu Usług Mieszkaniowych.
-Ten mały zakład będzie sukcesywnie przyjmować usługi samorządu, będziemy schodzić z tych wszystkich przetargów, wychodzi to to taniej, a może nie tyle taniej co efektywniej. Do ciągnika zamieszamy dokupić piaskarkę – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.
Dodał, że gmina planuje zejść maksymalnie z używania soli, która niszczy krzewy i infrastrukturę. W przyszłym sezonie mogą zmienić się także przynależności osiedli do rejonów. Ma to związek z skargami mieszkańców os. Podwolina, gdzie drogi nie były odśnieżane.
-Zdecydowanie Podwolinę trzeba wyłączyć z terenu miejskiego. Spróbujemy w nowym kontrakcie zawrzeć umowę z kimś miejscowym, kto będzie się rozliczał przed społeczeństwem – mówił Julian Ozimek.
Zmienią się także sposoby wyboru firm. Nadal głównym kryterium będzie cena, jednak brane będą pod uwagę także doświadczenie i opinia.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. jezowiak

    29 maja 2017 at 18:48

    W Jeżowem też kupują traktor i sprzęt są już nawet wyniki przetargu na BIP.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Program dymania samorządowców”

rni24.eu10 lipca 2020

Remont sali gimnastycznej i boiska przy L.O. w Nisku zakończony

rni24.eu9 lipca 2020

Przerwa w dostawie wody

rni24.eu9 lipca 2020

Spotkanie informacyjne ws. budowy drogi S74

rni24.eu9 lipca 2020

Informacja ws. odkomarzania w Gminie i Mieście Nisko

rni24.eu9 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

rni24.eu8 lipca 2020

Ogłoszenie Zarządu Huty Stalowa Wola S.A. o wypłacie dywidendy za rok obrotowy 2019

rni24.eu7 lipca 2020

rni24.eu7 lipca 2020
kardiomonitory

Nowe aparatura medyczna dla Szpitala w Nisku

rni24.eu7 lipca 2020