W Nisku

III Podkarpacka Konferencja Ratownictwa Medycznego w Ulanowie

III Podkarpacka Konferencja Ratownictwa Medycznego w Ulanowie

“Ratownictwo Medyczne w świetle nowych wyzwań” – to tytuł trzeciej Podkarpackiej Konferencji Ratownictwa Medycznego, która odbywa się w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym Galicja – Hotel Tanew w Ulanowie.

Jak co roku, konferencja zorganizowana przez Oddział Pomocy Doraźnej Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, kierowany przez Jadwigę Bielecką cieszy się dużym zainteresowaniem. Biorą w niej udział m.in. ratownicy medyczni, dyspozytorzy pogotowia, pielęgniarki i pielęgniarze z terenu Podkarpacia. Głównym celem konferencji jest przypomnienie wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego oraz doskonalenie umiejętności praktycznych z zakresu czynności ratunkowych.

– Cieszę się, że po raz kolejny na terenie gminy Ulanów organizowana jest taka konferencja. Niewątpliwe jej tematyka ma dla nas wszystkich istotne znaczenie. Cieszę się, że ratownicy medyczni chętnie biorą udział w takich przedsięwzięciach, dzięki którym mogą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, a następnie wykorzystywać je w praktyce – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.

Dwudniowa konferencja podzielona jest na część wykładową, na którą składa się 11 wykładów, paneli dyskusyjnych oraz część praktyczną, szkoleniowo- ćwiczeniową. Tematami szkolenia są m.in. „Hipotermia”, „Poród w praktyce ZRM- przypadki nietypowe”, „Pęknięty tętniak aorty brzusznej” czy „Pakiet ubezpieczeń dla Ratowników Medycznych”.

Na konferencji obecni byli również: przedstawiciel Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie – Renata Lubera, Starosta Powiatu Niżańskiego Robert Bednarz, burmistrz Gminy i Miasta Nisko – Julian Ozimek, przedstawiciel gminy Ulanów- sekretarz Magdalena Hasiak oraz Zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej- Stanisław Grzybowski.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021