W Nisku

II spotkanie w ramach Klastra Rozwoju Lokalnego

II spotkanie w ramach Klastra Rozwoju Lokalnego

W dniu 19 czerwca 2020 w budynku NCK “Sokół” w Nisku odbyło się drugie spotkanie członków Klastra Rozwoju Lokalnego Gminy i Miasta Nisko. Spotkanie połączone zostało z panelem dyskusyjnym na temat: “Nisko potężnym ośrodkiem gospodarczym”.

W dyskusji o rozwoju gospodarczym Niska, o problemach i hamulcach rozwojowych, o potrzebach lokalnej przedsiębiorczości, potrzebach lokalnego rynku pracy i lokalnego systemu kształcenia udział wzięli: Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Robert Bednarz Starosta Niżański, Tomasz Miśko Dyrektor ARP Oddział Tarnobrzeg, Marek Gabzdyl i Krzysztof Markiel Doradcy Związku Miast Polskich, Ryszard Roczniak Prezes firmy VOSTER, Piotr Rutyna Dyrektor PUP w Nisku, Dorota Mizak Dyrektor Zakładu Artykułów Ściernych “ARMES”, Mirosław Kus Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz Krzysztof Haliniak Zastępca Kierownika Referatu Rozwoju Gospodarczego ds. Pozyskiwania Środków Pomocowych. Paneliści podkreślali potrzeby inwestycyjne w obszarze rozwoju terenów inwestycyjnych na terenie gminy, ale również wskazywali na potrzeby związane z tworzeniem sieci współpracy pomiędzy samorządem a biznesem, pomiędzy firmami, jak również potrzeby rozwoju usług instytucji otoczenia biznesu. W ramach dyskusji padła propozycja powołania centrum obsługi inwestora lub innej instytucji otoczenia biznesu, która w sposób bezpośredni zajmowałaby się rozwojem niżańskiej przedsiębiorczości. Do kluczowych atutów lokalnego rynku zaliczono położenie tranzytowe, rozwój kluczowych szlaków komunikacyjnych przechodzących przez tereny gminy Nisko, a także dostęp do dwóch obszarów inwestycyjnych w Nowosielcu i w Zarzeczu. Przeprowadzona debata rozpoczęła cykl dyskusji na temat przyszłości miasta i jego rozwoju społecznego – gospodarczego. Cykl spotkań organizowany jest w ramach przygotowania projektu do Programu Rozwój Lokalny, dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Relacja ze spotkania dostępna jest w całości pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=XCjTgGzRLlU&feature=youtu.be

Przed samorządem jeszcze dwie debaty: “Usługi dla mieszkańców, czas wolny w mieście” oraz “Potencjał mieszkaniowy, komunikacyjny i środowiskowy miasta oraz rozwój lokalnej turystyki i rekreacji dla mieszkańców”. Do udziału w debatach zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy. Istnieje również możliwość wyrażenia swojej opinii na uruchomionym forum, które znajduje się na stronie głównej Gminy i Miasta Nisko www.nisko.pl. Zapraszamy do wypełnienia ankiety i do udziału w Forum Rozwoju Lokalnego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021