W Nisku

II spotkanie w ramach Klastra Rozwoju Lokalnego

II spotkanie w ramach Klastra Rozwoju Lokalnego

W dniu 19 czerwca 2020 w budynku NCK “Sokół” w Nisku odbyło się drugie spotkanie członków Klastra Rozwoju Lokalnego Gminy i Miasta Nisko. Spotkanie połączone zostało z panelem dyskusyjnym na temat: “Nisko potężnym ośrodkiem gospodarczym”.

W dyskusji o rozwoju gospodarczym Niska, o problemach i hamulcach rozwojowych, o potrzebach lokalnej przedsiębiorczości, potrzebach lokalnego rynku pracy i lokalnego systemu kształcenia udział wzięli: Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Robert Bednarz Starosta Niżański, Tomasz Miśko Dyrektor ARP Oddział Tarnobrzeg, Marek Gabzdyl i Krzysztof Markiel Doradcy Związku Miast Polskich, Ryszard Roczniak Prezes firmy VOSTER, Piotr Rutyna Dyrektor PUP w Nisku, Dorota Mizak Dyrektor Zakładu Artykułów Ściernych “ARMES”, Mirosław Kus Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz Krzysztof Haliniak Zastępca Kierownika Referatu Rozwoju Gospodarczego ds. Pozyskiwania Środków Pomocowych. Paneliści podkreślali potrzeby inwestycyjne w obszarze rozwoju terenów inwestycyjnych na terenie gminy, ale również wskazywali na potrzeby związane z tworzeniem sieci współpracy pomiędzy samorządem a biznesem, pomiędzy firmami, jak również potrzeby rozwoju usług instytucji otoczenia biznesu. W ramach dyskusji padła propozycja powołania centrum obsługi inwestora lub innej instytucji otoczenia biznesu, która w sposób bezpośredni zajmowałaby się rozwojem niżańskiej przedsiębiorczości. Do kluczowych atutów lokalnego rynku zaliczono położenie tranzytowe, rozwój kluczowych szlaków komunikacyjnych przechodzących przez tereny gminy Nisko, a także dostęp do dwóch obszarów inwestycyjnych w Nowosielcu i w Zarzeczu. Przeprowadzona debata rozpoczęła cykl dyskusji na temat przyszłości miasta i jego rozwoju społecznego – gospodarczego. Cykl spotkań organizowany jest w ramach przygotowania projektu do Programu Rozwój Lokalny, dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Relacja ze spotkania dostępna jest w całości pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=XCjTgGzRLlU&feature=youtu.be

Przed samorządem jeszcze dwie debaty: “Usługi dla mieszkańców, czas wolny w mieście” oraz “Potencjał mieszkaniowy, komunikacyjny i środowiskowy miasta oraz rozwój lokalnej turystyki i rekreacji dla mieszkańców”. Do udziału w debatach zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy. Istnieje również możliwość wyrażenia swojej opinii na uruchomionym forum, które znajduje się na stronie głównej Gminy i Miasta Nisko www.nisko.pl. Zapraszamy do wypełnienia ankiety i do udziału w Forum Rozwoju Lokalnego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

rni24.eu1 lipca 2020

#GaszynChallenge HSW Stalowa Wola S.A. – VIDEO

rni24.eu1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

rni24.eu1 lipca 2020

Oliwia Głowińska najlepszą absolwentką 2020 r. w gminie Nisko

rni24.eu1 lipca 2020

Teatru “Blaszany Bębenek” z Krakowa w G.O.K. Harasiuki

rni24.eu1 lipca 2020

Pijany wjechał do rowu, został zatrzymany przez innego kierowcę

rni24.eu30 czerwca 2020

Zabierz książkę na wakacje – konkurs fotograficzny MBP

rni24.eu30 czerwca 2020

Szansa na darmowy koncert gwiazd

rni24.eu26 czerwca 2020

Umowa na łącznik z obwodnicą Nisko

rni24.eu26 czerwca 2020