W Nisku

II Piknik dla Rodzin Zastępczych z Powiatu Niżańskiego

II Piknik dla Rodzin Zastępczych z Powiatu Niżańskiego

W niedzielę, 9 czerwca 2019 roku, na terenie Gminnego Zakładu Sportu i Rekreacji „Błękitny San” w Krzeszowie, rodziny zastępcze z powiatu niżańskiego spotkały się po raz drugi na pikniku zorganizowanym przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku, z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Piknik był okazją do wymiany doświadczeń oraz integracji rodzin zastępczych z terenu powiatu niżańskiego. Obecne na Pikniku rodziny zastępcze przywitała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku Marta Ciosmak. Na Pikniku obecny był również Starosta Niżański Robert Bednarz, który podkreślił rangę i ważność takich spotkań, codzienny trud rodziców zastępczych i wkład włożony w wychowanie dzieci oraz wręczył najmłodszym jego uczestnikom drobne upominki zwiększające ich bezpieczeństwo, w tym kamizelki, odblaski, worki, światełka, itp., które – jak powiedział Starosta, będą szczególnie przydatne dzieciom podczas wakacji, aby mogły zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

Podczas spotkania na uczestników Pikniku czekało wiele niespodzianek i przeróżnych atrakcji. Mieli oni okazję sprawdzić swoją sprawność na parku linowym. Chłopcy korzystali z kortów tenisowych, grali w piłkę nożną, siatkową a także paintball. Najmłodsi byli pochłonięci zabawą na dmuchańcu.

Imprezę uświetniło przybycie strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Niska. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego a na zakończenie schłodzili wszystkich wodą.

Ponadto ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych czy łowienie rybek w basenie.

Rodziny aktywnie brały udział we wspólnych grach, zabawach. Dla uczestników przewidziano również pyszny poczęstunek: kiełbaski, szaszłyki z grilla, smaczne ciasta i inne słodkości także dla ochłody zimne napoje i pyszne lody. W trakcie imprezy rodziny mogły porozmawiać nie tylko o problemach, z jakimi borykają się każdego dnia, ale również o sukcesach i własnych doświadczeniach. Na zakończenie Pikniku wszyscy uczestnicy zebrali się do pamiątkowego zdjęcia.

Piękna pogoda i moc atrakcji sprawiły, że wszyscy uczestnicy wrócili do domów w doskonałych nastrojach.

Organizatorzy Pikniku składają serdeczne podziękowania Staroście Niżańskiemu Robertowi Bednarzowi za obecność podczas pikniku, Dyrektorowi Gminnego Zakładu Sportu i Rekreacji „Błękitny San” w Krzeszowie Stanisławowi Szafranowi, za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia oraz harcerzom z ZHP Hufiec im. Szarych Szeregów w Nisku a także wszystkim rodzinom zastępczym, za tak liczny udział. Ich obecność i otwartość a także radość i uśmiech na twarzach dzieci były najcenniejszym podziękowaniem i ogromną satysfakcją dla organizatorów Pikniku. Jest też dowodem na to, że Piknik należy zaliczyć do udanych i wpisać go na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie Powiatu Niżańskiego.

3

2

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021