W Nisku

Huta Stalowa Wola S.A. podpisała kolejny kontrakt

Huta Stalowa Wola S.A. podpisała kolejny kontrakt

W dniu 28.12.2018 r. w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia Huta Stalowa Wola S.A., jako lider konsorcjum, w skład którego wchodzą również inne spółki grupy kapitałowej PGZ w tym JELCZ Sp. z o.o., Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BELMA S.A., jak i Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. prof. Józefa Kosackiego podpisała wartą kilkanaście milionów złotych umowę na realizację etapu projektowanie i rozwój pracy rozwojowej pt. „Pojazd Minowania Narzutowego (PMN)” kr. „BAOBAB-K”.

Konsorcjum wykona prototyp PMN. Efektem współpracy ma być pojazd na bazie podwozia z napędem 8×8, sześcioma miotaczami min i opancerzoną kabiną z zautomatyzowanym systemem teleinformatycznym sterowania procesem minowania. Do ochrony będzie posiadał m.in. wyrzutniki granatów dymnych i system wykrywania opromieniowania laserowego. Prototyp ma być gotowy za trzy lata.

Realizacja PMN to przykład, że HSW S.A. nie tylko realizuje z sukcesem projekty na rzecz wojsk rakietowych i artylerii, czy wojsk pancernych i zmechanizowanych, lecz również ma na uwadze potrzeby innych rodzajów wojsk, w tym przypadku wojsk inżynieryjnych – podkreśla Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

I otwarty konkurs ofert 2021 dla organizacji pozarządowych

rni24.eu14 stycznia 2021
straosta

Starosta podsumował prace Powiatu

rni24.eu14 stycznia 2021

Zmarł ks. prał. Marian Rajchel, organizator parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nisku-Malcach

rni24.eu13 stycznia 2021

Szpital w Nisku punktem szczepień Etapu I

rni24.eu13 stycznia 2021

Powiat Niżański wspiera prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej

rni24.eu12 stycznia 2021

Testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli

rni24.eu12 stycznia 2021

18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do nauczania stacjonarnego

rni24.eu11 stycznia 2021

Pomoc dla pogorzelców

rni24.eu8 stycznia 2021

Uwaga ! Zakaz wstępu na poligon

rni24.eu8 stycznia 2021