kultura i rozrywka

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

W lutym 2021 r. Huta Stalowa Wola S.A. wsparła Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli kwotą 20 000 zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na walkę z Covid- 19. Jest to kolejna z wielu instytucji w Stalowej Woli i regionie, która otrzymała z HSW wsparcie finansowe na walkę z Covid-19. Huta Stalowa Wola od początku pandemii przekazała kwotę blisko 580 tysięcy złotych różnym placówkom. Wśród nich są m.in. szpitale, domy pomocy, domy dziecka.

W początkowym etapie pandemii wiele instytucji i jednostek publicznych odpowiadających za ochronę i ratowanie życia ludzkiego borykało się brakami w zabezpieczeniu podstawowych środków ochrony dla swoich pracowników, podopiecznych czy funkcjonariuszy. Zarząd Spółki już na początku w marcu 2020 r. zadecydował o udzieleniu natychmiastowej pomocy lokalnym podmiotom zajmującym się walką o życie i zdrowie ludzi zainfekowanych koronawirusem. Na ten cel HSW S.A. przekazała 578 tysięcy zł oraz pilną pomoc materialną w formie 4 tys. maseczek, 100 przyłbic, 205 litrów płynu dezynfekującego, 10 laptopów, 10 myszek, 10 toreb komputerowych.

Nie wahaliśmy się ani dnia z pomocą. Wszystkim okolicznym szpitalom przekazaliśmy środki finansowe po 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie ich podstawowych potrzeb do walki z koronawirusem – wspomina pierwsze dni pandemii w Stalowej Woli Prezes HSW S.A. Bartłomiej Zając. – Jesteśmy społecznie odpowiedzialni, czujemy się jako HSW zobowiązani do pomocy. Nie pozostawiliśmy najbardziej potrzebujących placówek w naszym regionie i mieście samych w tej dramatycznej sytuacji – podkreśla Prezes Zając.

W tym czasie również w HSW na pierwsze miejsce wysunęła się konieczność zabezpieczenia zdrowia pracowników. W HSW wdrożono wiele rozwiązań, których celem było zapobieżenie rozprzestrzenianiu się pandemii. Zadziałały z powodzeniem, bo HSW w przeciwieństwie do wielu firm cierpiących z powodu pandemii, kontynuowała swoją produkcję i dostawy uzbrojenia do wojska zgodnie z zawartymi kontraktami. Zarząd Spółki zadecydował również o zmniejszeniu zaangażowania pozaprodukcyjnego na rzecz udzielenia wsparcia najbardziej potrzebującym lokalnym jednostkom zajmującym się walką o życie i zdrowie ludzi zainfekowanych koronawirusem. Wsparcie otrzymały: Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Centrum Medyczne w Łańcucie, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli., Caritas Diecezji Przemyskiej. Wsparcie materialne otrzymali również policjanci z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji. Wśród tych instytucji są również młodzież i dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli, które otrzymały sprzęt umożliwiający zdalną naukę.

Nasza pomoc dotarła do lekarzy i pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, pacjentów, ratowników medycznych, policjantów, podopiecznych domu pomocy i sierot. Teraz skupiamy się na wspieraniu naszych pracowników, którzy przeszli zakażenie Covid-19. Uruchomiliśmy dla nich pakiet badań specjalistycznych, które wyeliminować mają odległe skutki przebytego zakażenia i choroby. Ale jak będzie taka potrzeba znów będziemy wspierać tych na pierwszym froncie i potrzebujących – zapewnia Prezes Zarządu HSW S.A. Bartłomiej Zając.

Informacje prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

1055. rocznica Chrztu Polski

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! W weekend zmiana czasu na letni

rni24.eu26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

rni24.eu25 marca 2021

Sukces wokalistów NCK Sokół

rni24.eu23 marca 2021

Robot Ukulele Mikołaj Wybacz YT

rni24.eu22 marca 2021

Konkurs plastyczny na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

rni24.eu18 marca 2021

Sandomierz – miasto kameralnych przyjemności

rni24.eu16 marca 2021