W Nisku

Huta Młodych Artystów

Huta Młodych Artystów

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku – Filia Biblioteczna w Nowosielcu i Stowarzyszenie „Mieszkańcy z Pasją” w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Nowosielcu zrealizowali projekt „Huta Młodych Artystów”.

Celem projektu było rozwijanie uzdolnień artystycznych i pobudzanie do kreatywnego działania 45 dzieci, poprzez prowadzenie cyklicznych warsztatów. Warsztaty plastyczne prowadzone przez :Paulinę Czarnecką z Warszawy, nauczyciela –Alicję Koćmirską oraz członków „Stowarzyszenia Mieszkańcy z Pasją” , warsztaty literackie: prowadzone przez Annę Banach dyrektora Pedagogicznej Biblioteki w Tarnobrzegu, Joannę Gorczycę –nauczyciela tutejszej szkoły i teatralne prowadzone przez Macieja Niedbała aktora teatru „Gabi”i nauczyciela Małgorzatę Flis.

huta (1)

Wszystkie te warsztaty realizowane były cyklicznie od 4 września do 12 października. Koordynator , członkowie stowarzyszenia oraz nauczyciele szkoły prowadzili nieodpłatnie zajęcia warsztatowe. Projekt zakończył się, przedstawieniem teatralnym połączonym z wernisażem prac plastycznych uczestników zajęć warsztatowych „Huty Młodych Artystów” oraz wystawą artystyczną lokalnych twórców i rękodzielników z powiatu niżańskiego. Celem imprezy było popularyzacja twórczości literackiej i artystycznej.

huta (2)

Zorganizowane przedsięwzięcie było imprezą otwartą, na którą zaproszono wszystkich mieszkańców z powiatu, zainteresowanych kulturą i sztuką. Na spotkanie przybyli: Robert Bednarz-Starosta Niżański, Zastępca Burmistrza Pani Teresa Sułkowska, Waldemar Ślusarczyk, Radni Powiatu i Gminy Nisko oraz ks. kan. Kazimierz Partyka, rodzice, uczniowie i pozostali mieszkańcy powiatu.

huta (4)

Na scenie zaprezentowali się uczestnicy projektu „Huta Młodych Artystów” , oraz grupa literacka, ze Stowarzyszenia „Witryna”: Elżbieta Kiszko, Tadeusz Brak artyści z powiatu niżańskiego akordeonista Jakub Grabiec z Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Jeżowem pod kierunkiem dyrektora Pana Marka Nowaka. Ponadto na scenie wystąpili uczniowie tutejszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Alicji Koćmirskiej, Joanny Stec, Jolanty Krawiec, Joanny Gorczycy.

huta (5)

Na wernisażu wystawione zostały prace artystyczne z Jeżowego- Doroty Treli , Małgorzaty Piskor, Aleksandry Krawiec , Anny Ulewicz, oraz rzeźby: Stanisława Pałki z Zarzecza oraz Waldemara Zająca z Jeżowego, haft i wyszywanie: Grażyny Jania i Małgorzaty Rurak z Nowosielca, z rękodzieła Beaty Kozak ,Marty Członka z Nowosielca , Ewy Chamot z Kończyc, oraz pasjonatka fotografii Beaty Komsa z Nowosielca. Imprezie towarzyszyły: zabawy, zjeżdżalnia dla dzieci, pokaz szybkich fryzur Marceliny Bednarz, stoisko promujące literaturę –Anny Banach z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu-Filia w Nisku. Z pośród przybyłych gości zostały rozlosowane po 3 nagrody ufundowane przez Starostę Niżańskiego, Burmistrza Gminy Nisko, i Miejską Bibliotekę Publiczną w Nisku.

huta (6)

Zadanie realizowane w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa dofinansowanego za środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018. Regionalnym operatorem programu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Koordynator projektu Anna Ulewicz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021