W Nisku

Harcerska Akcja Letnia 2017 – Obóz harcerski w Bukowinie Tatrzańskiej „Rycerze i damy dworu”

Harcerska Akcja Letnia 2017 – Obóz harcerski w Bukowinie Tatrzańskiej „Rycerze i damy dworu”

Tegoroczna Harcerska Akcja Letnia niżańskiego hufca obejmowała wyjazd dzieci i młodzieży na dziesięciodniowy obóz harcerski  pod namiotami  w Bukowinie Tatrzańskiej na Podhalu. Obóz był kontynuacją tematu rozpoczętego podczas Harcerskiej Akcji Zimowej: „Rycerze i damy dworu” i obejmował czasy Trylogii Henryka Sienkiewicza.

Pierwszego dnia obozowicze zwiedzali Wawel, Stare Miasto oraz dzielnicę Kazimierz w Krakowie biorąc udział w grze terenowej.

Podczas obozu harcerze wzięli udział w trzech wyprawach na szlaki turystyczne: na Polanę Rusinową i Gęsią Szyję, na Kopę Kondracką i Kasprowy Wierch oraz do Doliny Pięciu Stawów i nad Morskie Oko. Dodatkową atrakcją była dwukrotna wizyta na Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, letnie kino historyczne podczas, którego  były wyświetlane filmy: „Ogniem i mieczem”, „ Potop”, i „ Pan Wołodyjowski” oraz bal w strojach szlacheckich z nauką tańca Polonez.

Codzienne życie obozowe upływało między obowiązkowymi zajęciami tj.: nauka węzłów, szyfrów, historii harcerstwa, musztry, śpiewanie i muzykowanie, zajęcia z samoobrony. W ramach zdobywania sprawności, nowych umiejętności odbywały się zajęcia z survivalu, pierwszej pomocy, łucznictwa. W trakcie obozu odbył się chrzest obozowy, śluby obozowe, konkurs na najlepszy strój z  XVII wieku, konkurs Mam Talent, nauka tańca dworskiego „Poloneza”, dyskoteki, integracyjne spotkanie z obozowiczami z Gdańska, konkurs czystości namiotu, złożenie przyrzeczenia harcerskiego i przyjęcie zobowiązania instruktorskiego.

Dzieci i młodzież zdobywali nowe umiejętności i sprawności w zakresie pionierki obozowej, współpracy w grupie, radzeniu sobie w ekstremalnych warunkach. Odbywało się szereg rozgrywek sportowo – rekreacyjnych, które miały na celu rozwijanie aktywności fizycznej poprzez promowanie zdrowego wypoczynku. Uczestnicy obozu podnosili sprawności i umiejętności w poruszaniu się po terenach leśnych i szlakach turystycznych z mapą, uczyli się aktywnie i zdrowo spędzać czas wolny, poznawali piękno i walory turystyczne Tatr oraz Krakowa rozbudzając zamiłowanie i szacunek do przyrody oraz rozwój świadomości ekologicznej i historycznej.

W obozowej akcji HAL 2017 wzięło udział  63 harcerzy oraz 7 osób kadry instruktorskiej.

Wszyscy harcerze mimo trudów oraz kaprysów górskiej pogody planują już przyszłoroczny obóz, tym razem nad Morzem Bałtyckim.

źródło: UGiM Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021