W Nisku

Harcerska Akcja Letnia 2017 – Obóz harcerski w Bukowinie Tatrzańskiej „Rycerze i damy dworu”

Harcerska Akcja Letnia 2017 – Obóz harcerski w Bukowinie Tatrzańskiej „Rycerze i damy dworu”

Tegoroczna Harcerska Akcja Letnia niżańskiego hufca obejmowała wyjazd dzieci i młodzieży na dziesięciodniowy obóz harcerski  pod namiotami  w Bukowinie Tatrzańskiej na Podhalu. Obóz był kontynuacją tematu rozpoczętego podczas Harcerskiej Akcji Zimowej: „Rycerze i damy dworu” i obejmował czasy Trylogii Henryka Sienkiewicza.

Pierwszego dnia obozowicze zwiedzali Wawel, Stare Miasto oraz dzielnicę Kazimierz w Krakowie biorąc udział w grze terenowej.

Podczas obozu harcerze wzięli udział w trzech wyprawach na szlaki turystyczne: na Polanę Rusinową i Gęsią Szyję, na Kopę Kondracką i Kasprowy Wierch oraz do Doliny Pięciu Stawów i nad Morskie Oko. Dodatkową atrakcją była dwukrotna wizyta na Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, letnie kino historyczne podczas, którego  były wyświetlane filmy: „Ogniem i mieczem”, „ Potop”, i „ Pan Wołodyjowski” oraz bal w strojach szlacheckich z nauką tańca Polonez.

Codzienne życie obozowe upływało między obowiązkowymi zajęciami tj.: nauka węzłów, szyfrów, historii harcerstwa, musztry, śpiewanie i muzykowanie, zajęcia z samoobrony. W ramach zdobywania sprawności, nowych umiejętności odbywały się zajęcia z survivalu, pierwszej pomocy, łucznictwa. W trakcie obozu odbył się chrzest obozowy, śluby obozowe, konkurs na najlepszy strój z  XVII wieku, konkurs Mam Talent, nauka tańca dworskiego „Poloneza”, dyskoteki, integracyjne spotkanie z obozowiczami z Gdańska, konkurs czystości namiotu, złożenie przyrzeczenia harcerskiego i przyjęcie zobowiązania instruktorskiego.

Dzieci i młodzież zdobywali nowe umiejętności i sprawności w zakresie pionierki obozowej, współpracy w grupie, radzeniu sobie w ekstremalnych warunkach. Odbywało się szereg rozgrywek sportowo – rekreacyjnych, które miały na celu rozwijanie aktywności fizycznej poprzez promowanie zdrowego wypoczynku. Uczestnicy obozu podnosili sprawności i umiejętności w poruszaniu się po terenach leśnych i szlakach turystycznych z mapą, uczyli się aktywnie i zdrowo spędzać czas wolny, poznawali piękno i walory turystyczne Tatr oraz Krakowa rozbudzając zamiłowanie i szacunek do przyrody oraz rozwój świadomości ekologicznej i historycznej.

W obozowej akcji HAL 2017 wzięło udział  63 harcerzy oraz 7 osób kadry instruktorskiej.

Wszyscy harcerze mimo trudów oraz kaprysów górskiej pogody planują już przyszłoroczny obóz, tym razem nad Morzem Bałtyckim.

źródło: UGiM Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021