W Nisku

Gmina Nisko z budżetem na 2017 rok

Gmina Nisko z budżetem na 2017 rok

Radni Miejscy z Niska jednomyślnie uchwalili budżet na 2017 rok. Dochody wyniosą ponad 87 mln zł, w tym bieżące ponad 70 mln zł i majątkowe blisko 17 mln zł. Natomiast wydatki wyniosą blisko 87 mln zł, w tym bieżące wyniosą ponad 61 mln zł, zaś majątkowe ponad 25 mln zł.

Tegoroczna dyskusja o budżecie przejdzie do historii obrad niżańskiej rady miejskiej tej kadencji. Radni Porozumienia Samorządowo-Gospodarczego zwykle głośno wyrażający niezadowolenie z przebiegu niektórych spraw i wstrzymujący się od głosu, jak to miało miejsce przy uchwalaniu budżetu na 2016 rok, zagłosowali za podjęciem uchwały.

-Przez te wszystkie lata składając nasze wnioski liczyliśmy, że niektóre zostaną wdrożone. W związku z tym, że w tym roku mając na uwadze, że niektóre z naszych wniosków znalazły się w budżecie na 2017 rok, jako radni klubu Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze chcemy powiedzieć, że nie jest to budżet marzeń, ale mamy dość ciekawą sytuację, mamy nowego skarbnika. I w tym roku jako kredyt zaufania dla nowego skarbnika będziemy głosować za budżetem – mówił radny Błażej Borowiec.

Budżet na 2017 rok jest zdaniem burmistrza Niska dobry, zwrócono w nim uwagę na potrzeby społeczeństwa takie jak drogi, kanalizacja, kultura i oświat.
– Sądzę, że w najbliższych latach stworzymy tereny niezbędne do inwestowania przy S19. W 2017 roku rozpoczniemy inwestycję jaką jest rozbudowa domu kultury. To wstyd żeby miasto powiatowe miało marnej jakości kino. W pierwszej kolejności rozbudowa „Sokoła”, w drugiej basen. Mamy decyzję z Ministerstwa Rolnictwa o odrolnieniu terenu, co otwiera nam drogę do działania. Trzecie duże zadanie to skończenie budowy sali gimnastycznej w Zarzeczu i rozpoczęcie projektowania sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku. Będziemy wtedy mieć zamkniętą całą oświatę. Duże nakłady są niezbędne na zagospodarowanie zbiornika retencyjnego, mamy dokończoną dokumentację, będziemy sukcesywnie zagospodarowywać teren – mówił Julian Ozimek.

Burmistrz ma pewne obawy dotyczące przyszłego roku, a mianowicie nie chce żeby powtórzyła się sytuacja ze środkami unijnymi. W tym roku przesuwano nabory na późniejsze terminy.
-Samorząd nie może ruszyć z inwestycjami, gdy nie ma potwierdzenia, że dostanie środki. Nie chciałbym takiej sytuacji, że czekamy pół roku, a później na szybko robimy inwestycje przed zimą. Jesteśmy w dobrej sytuację, zadłużenia praktycznie nie mamy. Na każdy wniosek, który będziemy składać mamy pokrycie finansowe. Nie ma obaw o jakiekolwiek zagrożenie naszych inwestycji – mówił Julian Ozimek.

Na liście zadań inwestycyjnych w 2017 roku znalazły się m.in.:
-budowa dróg gminnych” ul. Kasztanowa, Brzozowa i Grady w Nisku
-budowa sali gimnastycznej w Zarzeczu
-budowa infrastruktury sportowej przy ZS nr i ZS nr 2 w Nisku, placów zabaw przy Żłobku Miejskim, ZS nr 3, na Zasaniu i przy zbiorniku wodnym „Podowlina”
-adaptacja szkoły pod potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku oraz remont Fili Bibliotecznej
-Mobilny MOF w Stalowej Woli – budowa centrum przesiadkowego i ścieżek rowerowych
-budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wolinie, Nowej Wsi, Zarzeczu
-budowa sieci wodociągowej dla ul. Ryemonta w Nisku
-termomodernizacja budynków oświatowych: ZS nr 3 w Nisku oraz budynku sali gimnastycznej przy PSP nr 4 w Nisku
-MOF Stalowa Wola – przebudowa i rozbudowa NCK „Sokół” oraz przebudowa Oficyny Pałcowej w Nisku
-termomodernizacja budynków mieszkalnych przy ul Sandomierskiej
-budowa Centrum Wsparcia Dziennego w ramach MOF Stalowa Wola
oraz zadania zgłoszone do „Budżetu Obywatelskiego”: przebudowa drogi gminnej w Nowej Wsi, remont drogi gminnej w Zarzeczu, poprawa infrastruktury na ul. Błonie w Wolinie, budowa Placu Polskiego Sierpnia na Podwolinie, modernizacja i adaptacja pomieszczeń na Filię Biblioteczną w Nowosielcu, poprawa bezpieczeństwa na placy sportowo-rekreacyjnym na os. Malce w Nisku.

Małgorzata Petecka

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

Bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców i pracowników

rni24.eu9 lutego 2021