W Nisku

Gmina Nisko wspiera Szpital Powiatowy

Gmina Nisko wspiera Szpital Powiatowy

Gmina i Miasto Nisko systematycznie wspiera Szpital Powiatowy w Nisku w walce z epidemią koronawirusa. Do lecznicy trafił w ostatnim czasie nie tylko sprzęt wspomagający walkę z Covid-19 ale też potężne wsparcie finansowe w postaci umorzonych podatków.

Szpital Powiatowy im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku jak wiele szpitali w Polsce przez trwającą pandemię znalazł się w trudnej sytuacji. Dlatego Gmina nie pozostała obojętna i czynnie wspomaga placówkę jak tylko może.

– Mamy trudną sytuację w związku z pandemią, która nas dotknęła. Dotknęła nas wszystkich, ale w szczególności Szpital Powiatowy w Nisku. Zauważyliśmy to już w 2020 roku. W związku z tym ruszyliśmy z pomocą. Bardzo często jest to zapominane, ale jako Gmina regularnie umarzamy na rzecz szpitala podatki. Tylko za ubiegły rok było to blisko 100 000 zł. To bardzo duża kwota i warto zwrócić uwagę jaka jest to skala wsparcia – mówi Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Oprócz dużego wsparcia finansowego w postaci umorzeń podatkowych w 2020 roku na kwotę 97 854 zł Gmina Nisko przekazała też szpitalowi dotację z przeznaczeniem na zakup aparatury i sprzętu medycznego niezbędnych do walki z COVID 19, a także środków ochrony osobistej dla pacjentów i personelu chroniących przed wirusem. Za kwotę 34 941 zł zakupiono m.in. pulsoksymetr sanitarno-transportowy oraz aparat do wysokoprzepływowej terapii tlenowej.

– Wpisaliśmy się również w rozpoczętą przez Dyrektora Szpitala inicjatywę finansowania zakupów medycznych z przeznaczeniem na walkę z Covid-19. Zaangażowaliśmy się w szycie maseczek, czy szycie fartuchów dla pracowników niżańskiej lecznicy. Za to wszystko chciałbym bardzo podziękować, szczególnie Kołu Gospodyń Wiejskich z Woliny, które bardzo czynnie brało udział w produkcji tych fartuchów – dodaje Burmistrz.

Pomoc od Gminy dla Szpitala Powiatowego w Nisku płynie cały czas. Są już plany, by także w 2021 roku lecznica została zwolniona z podatku od nieruchomości. Burmistrz zapewnił tez, że w dalszym ciągu wszelkie inicjatywy szpitala będą wspierane.

szpital

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021