W Nisku

Głos rodziców w sprawie szkoły na osiedlu Malce

Głos rodziców w sprawie szkoły na osiedlu Malce

„W czym nasze dzieci są gorsze od innych, że nie mogą mieć swojej osiedlowej szkoły 8-klasowej, jaką mają obecnie?” – pytają rodzice w liście skierowanym do mieszkańców osiedla Malce w Nisku. Chodzi o sprawę szkoły na tym osiedlu, w którym została zmniejszona liczba klas.

Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wydało pozytywną opinię w sprawie przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 na osiedlu Malce w Nisku. Oznacza to, że od 1 września, w placówce tej będą klasy I-III oraz oddział przedszkolny, a nie jak wcześniej wszystkie klasy szkoły podstawowej.

O losach tej szkoły pisaliśmy już wielokrotnie. Rodzice chcieli, by była to szkoła 8-klasowa. Jednak stanowisko władz gminy było inne. Samorząd twierdził, że placówka nie ma takich możliwości lokalowych, nie ma możliwości stworzenia tam pracowni. Zatem jakość kształcenia, zapewne byłaby niższa, na czym straciłyby dzieci.

Z decyzją kuratorium nadal nie zgadzają się rodzice. W tej sprawie wystosowali pismo do mieszkańców, prosząc aby zapisywali dzieci właśnie do tej szkoły. List ten zamieścili także na portalu społecznościowym osiedla Malce. Poniżej fragment listu.

„Wobec tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się nasza szkoła, wobec kilkunastu lat życia w niepewności jej trwania, wobec ciągle wystarczających warunków lokalowych do prowadzenia szkoły 8-klasowej na Malcach, uprzejmie prosimy Was Rodziców, o zapisanie dzieci do naszej szkoły. Zapisy uzupełniające odbędą się w dniach 23, 24 i 25 kwietnia 2018 roku. Na głoszeniu należy dopisać, że świetlica dla dzieci od klasy pierwszej wzwyż ma być całodzienna. Prosimy z nadzieją, jeśli nie zapisze się dzieci do klasy II i III, to tych klas nie będzie i jak pisaliśmy wyżej – „po szkole”. Myślimy, że tego nie chcecie. Nie byłoby problemu, gdyby w szkole było przynajmniej 70-80 dzieci”.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021