W Nisku

Głos rodziców w sprawie szkoły na osiedlu Malce

Głos rodziców w sprawie szkoły na osiedlu Malce

„W czym nasze dzieci są gorsze od innych, że nie mogą mieć swojej osiedlowej szkoły 8-klasowej, jaką mają obecnie?” – pytają rodzice w liście skierowanym do mieszkańców osiedla Malce w Nisku. Chodzi o sprawę szkoły na tym osiedlu, w którym została zmniejszona liczba klas.

Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wydało pozytywną opinię w sprawie przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 na osiedlu Malce w Nisku. Oznacza to, że od 1 września, w placówce tej będą klasy I-III oraz oddział przedszkolny, a nie jak wcześniej wszystkie klasy szkoły podstawowej.

O losach tej szkoły pisaliśmy już wielokrotnie. Rodzice chcieli, by była to szkoła 8-klasowa. Jednak stanowisko władz gminy było inne. Samorząd twierdził, że placówka nie ma takich możliwości lokalowych, nie ma możliwości stworzenia tam pracowni. Zatem jakość kształcenia, zapewne byłaby niższa, na czym straciłyby dzieci.

Z decyzją kuratorium nadal nie zgadzają się rodzice. W tej sprawie wystosowali pismo do mieszkańców, prosząc aby zapisywali dzieci właśnie do tej szkoły. List ten zamieścili także na portalu społecznościowym osiedla Malce. Poniżej fragment listu.

„Wobec tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się nasza szkoła, wobec kilkunastu lat życia w niepewności jej trwania, wobec ciągle wystarczających warunków lokalowych do prowadzenia szkoły 8-klasowej na Malcach, uprzejmie prosimy Was Rodziców, o zapisanie dzieci do naszej szkoły. Zapisy uzupełniające odbędą się w dniach 23, 24 i 25 kwietnia 2018 roku. Na głoszeniu należy dopisać, że świetlica dla dzieci od klasy pierwszej wzwyż ma być całodzienna. Prosimy z nadzieją, jeśli nie zapisze się dzieci do klasy II i III, to tych klas nie będzie i jak pisaliśmy wyżej – „po szkole”. Myślimy, że tego nie chcecie. Nie byłoby problemu, gdyby w szkole było przynajmniej 70-80 dzieci”.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021