sport

Gdyby nie bieganie moje życie byłoby nudne

Gdyby nie bieganie moje życie byłoby nudne

Za kilka miesięcy matura i podjęcie ważnych, życiowych decyzji. Jednak sport zawsze był i będzie u niej na pierwszym miejscu. Nie będzie długiego odpoczynku, ponieważ zaraz po nowym roku ruszają ostre treningi, przygotowujące do nowego sezonu. Angelika Sarna, podopieczna trenera Stanisława Anioła,  młoda lekkoatletka z Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” Stalowa Wola, uważa, że życie bez sportu to nuda.

– Zaraz po nowym roku wyjeżdżam do Spały na dwutygodniowe zgrupowanie kadry narodowej. Treningi będą tam pod okiem trenera Mirosława Barszcza, który jest też trenerem kadry i przygotowuje tzw. 800 „metrówki”, czyli dystans, w którym czuję się najlepiej – mówi Angelika. Jak zaznacza, jeszcze sama nie wie, gdzie będzie studiować. Ma wiele zagranicznych propozycji. – Piszą do mnie trenerzy m. in z Florydy i San Francisco. Zastanawiam się nad tym, co dalej, gdzie rozpocznę naukę, co będzie ze mną. Nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji, ale wierzę, że się wszystko ułoży – mówi.

Lekkoatletka nie wyobraża sobie życia bez biegania. – Gdy patrzę na niektórych moich rówieśników, którzy nie uprawiają żadnych sportów, nie spędzają aktywnie czasu, to myślę, że ich życie jest po prostu nudne – stwierdza. Jednocześnie zachęca do spędzania aktywnie czasu, szczególnie teraz, gdy modne jest bieganie i bycie „fit”. – Powinniśmy zadbać o swoje zdrowie już od najmłodszych lat, poprawić swoją kondycję czy to na siłowni czy nawet zwyczajnie biegając po lesie – dodaje.

Ten sezon nie będzie należał do łatwych, bowiem na Angelikę czekają kwalifikacje m. in. na Halowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w lutym w Toruniu. Ma ona duże szanse, aby się zakwalifikować. Później będą meetingi, na których będzie mieć okazję, aby zrobić minimum na Mistrzostwa Świata. To jej cel na przyszły rok. A czego by jeszcze sobie życzyła w Nowym Roku?
– Przede wszystkim zdrowia, bo jeśli ono będzie, to zrobię wszystko co w mojej mocy, aby mieć lepsze wyniki. Tak jak w ubiegłym roku byłam liderką tabel, tak też w tym, chciałabym utrzymać tę pozycję. Ogromne wsparcie mam u swoich rodziców, którzy dodają mi wiele sił i motywują przed każdym startem. Na nich mogę liczyć w każdej sytuacji – mówi Angelika.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Tor rowerowy pumptruck Podwolina zamknięty

rni24.eu26 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

rni24.eu18 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

rni24.eu21 kwietnia 2021

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021