W Nisku

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu umorzyła śledztwo  w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wykonujących swoje czynności na miejscu wypadku drogowego z udziałem premier Bety Szydło.

Sprawę tę początkowo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Kielcach, jednak ta placówka złożyła wniosek o wyłącznie, by zachować pełną bezstronność  i obiektywizm tego postępowania z uwagi na to, że podlegają pod Prokuraturę Regionalna w Krakowie, która nadzoruje postępowanie w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Dlatego też ta sprawa została przekazana do tarnobrzeskiej okręgówki.

Postępowanie to było prowadzone z zawiadomienia posłów Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaski i Cezarego Tomczyka. Według parlamentarzystów funkcjonariusze mieli niedopełnić obowiązków i przekroczyć swoje uprawnienia podczas wykonywania czynności służbowych na miejscu wypadku drogowego do którego doszło 10 lutego.
Zastrzeżenia dotyczyły tego, że funkcjonariusze mieli bezzasadnie zatrzymać Sebastiana K., a także niezasadnie przedstawić mu zarzut spowodowania wypadku, a także uniemożliwić mu korzystania z pomocy obrońcy podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego. Chodziło także o nieobjęcie przez prokuratorów kierownictwa nad czynnościami wykonywanymi na miejscu wypadku.

Jak informuje Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu,  zgromadzony w śledztwie materiał dowodowy nie potwierdził zasadności zarzutów podnoszonych w złożonym przez posłów zadomawianiu o uzasadnionym podejrzeniu pełnienia przestępstwa. Przeprowadzone postępowanie nie ujawniło okoliczności, które wskazywałyby na niedopełnienie obowiązków czy też przekroczenie uprawnień jakich rzekomo mieli dopuścić się zarówno funkcjonariusze policji, jak również prokuratorzy w zakresie wykonywanych przez nich czynności na miejscu wypadku. Prowadzone przez nich czynności procesowe były zgodne z obowiązującym stanem prawnym oraz podejmowane były w oparciu o obowiązujące w tym zakresie uregulowania.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021