W Nisku

Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki

Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nisku zachęca szkoły gimnazjalne do udziału w III edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”.

Celem projektu jest kształtowanie świadomości i wiedzy podatkowej uczniów szkół gimnazjalnych ze szczególnym uwzględnieniem istoty i potrzeby płacenia podatków. Akcja ma na celu budowanie postaw pro-podatkowych, uczenie uczciwości podatkowej, uświadomienie, że wszyscy obywatele są zobowiązani do płacenia podatków, a nowoczesny patriotyzm to też płacenie podatków. Na podstawie doświadczeń z dwóch poprzednich odsłon programu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet) stwierdzić można, że uczniowie są zainteresowani kwestiami związanymi z podatkami i finansami publicznymi. Chcą je poznawać i chętnie angażują się w projekty dotyczące tej tematyki. Wcześniejsze akcje dotarły do co siódmej szkoły gimnazjalnej w Polsce, a pakiety z materiałami dydaktycznymi wysłano do 900 placówek, dodatkowo kilkuset nauczycieli pobrało materiały ze strony internetowej projektu.

Aby przystąpić do akcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu http://www.finansoaktywni.pl. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Zawiera on scenariusz lekcji dla nauczyciela oraz teczkę na materiały, plakat edukacyjny, 4 zestawy 20 kart edukacyjnych do gry, długopisy
z logo programu, płytę CD z prezentacją PowerPoint oraz krótkometrażowy, animowany film edukacyjny wraz z filmem instruktażowym „Jak robić dobry film”.

W I etapie przedsięwzięcia nauczyciele będą przeprowadzać lekcje w oparciu
o materiały z zestawu edukacyjnego i organizować debaty na temat pozytywnych aspektów płacenia podatków. Uczniowie w maksymalnie trzyosobowych zespołach będą pracować nad scenariuszem filmu „Pozytywnie o podatkach” a następnie go zrealizują. Film należy zgłosić do konkursu poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej programu.

W II etapie komisja wybierze dziesięć najlepszych filmów ze szkół z całej Polski, a w III etapie 10 najwyżej ocenionych zespołów czeka wycieczka do Warszawy na uroczysty finał oraz wręczenie nagród i ich prezentację. Główną atrakcją dla gimnazjalistów będą warsztaty filmowe z youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą, który wspiera tegoroczną edycję.

Więcej szczegółów dotyczących projektu, w tym pełny regulamin konkursu, znaleźć można na stronie programu.

źródło: Urząd Skarbowy Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Podpisano umowę na przebudowę i termomodernizację byłego gimnazjum w Nisku

rni24.eu8 czerwca 2021

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

rni24.eu7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Dzień Działacza Kultury 2021

rni24.eu2 czerwca 2021

PCPR w Nisku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

rni24.eu31 maja 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021