W Nisku

Filia Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Nisku już otwarta

Filia Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Nisku już otwarta

W Nisku powstała filia Warszawskiej Lingwistycznej Szkoły Wyższej. Swoją siedzibę uczelnia będzie miała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ulicy Tysiąclecia.

We wtorek 22 września przedstawiciele LSW w czasie konferencji prasowej przedstawili wyczerpujące informacje odnośnie funkcjonowania szkoły w Nisku, planowanych kierunków kształcenia i formy prowadzenia zajęć. W spotkaniu uczestniczył również Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, który od dłuższego czasu starał się o utworzenie filii wyższej szkoły na terenie Gminy i Miasta Nisko.

– Po zakończeniu działalności Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Ochrony, która wiele lat kształciła studentów w naszym mieście zaczęliśmy się zastanawiać, co dalej i co w zamian. Dziś sytuacja jest klarowna, bowiem w Nisku zafunkcjonowała nowa uczelnia czyli Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie. Nie ukrywam, że rozmawialiśmy z wieloma szkołami wyższymi i udało się, moim zdaniem, wybrać najlepszą – mówił Burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk.

Lingwistyczna Szkoła Wyższa oferuje studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe. Spośród szerokiej palety proponowanych przez LSW kierunków kształcenia na razie w Nisku dla studentów przewidziane jest Bezpieczeństwo narodowe.

– Nasza uczelnia funkcjonuje od 20 lat w Warszawie. Dzisiaj otwieramy filię w Nisku i dzięki temu, że możemy zaoferować oprócz wielu kierunków językowych kierunek dotyczący bezpieczeństwa, będziemy niejako kontynuatorem poprzedniej uczelni, która w Nisku prowadziła kształcenie. I tu muszę podkreślić, że chyba jako jedyni w Polsce wychodzimy do naszych studentów z czymś nowym. Otóż oprócz nauczania standardowego w formie wykładów oferujemy tzw. akademickie obozy szkoleniowe. Czyli nasi studenci oprócz wiedzy teoretycznej, praktyk zawodowych będą mieli możliwość uczyć się na corocznych obozach szkoleniowych w wielu dziadzinach takich jak strzelectwo, ratownictwo medyczne, czy survival – artykułował Pełnomocnik Rektora Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie prof. Dariusz Kozerawski.

Filią Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Nisku będzie kierowała dr Marta Powęska, która ma bardzo duże doświadczenie, jeżeli chodzi o zarządzanie uczelniami wyższymi. Zapisy na kierunek Bezpieczeństwo narodowe są już prowadzone. Na razie ze względu na pandemię Covid-19 pierwszy semestr w niżańskiej LSW prowadzony będzie w formie zdalnej.

Punkt rekrutacyjny szkoły mieści się w ZSP nr 2 w Nisku, ul. Tysiąclecia 12A, 37-400 Nisko (II piętro). Informacje telefoniczne dotyczące studiów można uzyskać pod numerem tel. 506 664 465. Pełna oferta studiów Lingwistycznej Szkoły Wyższej dostępna jest na stronie internetowej – https://lingwistyka.edu.pl/nowy-kierunek-studiow-bezpieczenstwo-narodowe/

 

Źródło  U.M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021