W Nisku

Fanpage Powiatu Niżańskiego na Facebook’u – najlepszy wśród powiatów województwa podkarpackiego w 2019 roku

Fanpage Powiatu Niżańskiego na Facebook’u – najlepszy wśród powiatów województwa podkarpackiego w 2019 roku

Podczas uroczystych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie w dniu 24 maja 2019 roku, Starosta Niżański Robert Bednarz odebrał dla Powiatu Niżańskiego tytuł „Powiatu posiadającego najlepszy fanpage na Facebook’u wśród powiatów województwa podkarpackiego w 2019 roku”, który został przyznany na podstawie oceny Kapituły Konkursu Internetowego, w ramach Konkursu „Nowego Podkarpacia” na Najlepszy samorządowy fanpage na Facebook’u.

Od lat, co roku, nagradzane są najlepsze samorządowe strony internetowe i fanpage samorządów na Facebooku. Za najlepsze strony www w 2019 roku uznane zostały strony Urzędu Gminy Dębica, Miasta Stalowa Wola i Starostwa Powiatowego w Mielcu. Najlepszy fanpage, oprócz Powiatu Niżańskiego, posiadają również: Urząd Gminy Tryńcza oraz Urząd Miasta i Gminy Cieszanów.

Jak co roku, przedstawiciele samorządów Województwa Podkarpackiego wszystkich szczebli – wójtowie, burmistrzowie, starostwie, prezydenci, radni oraz pracownicy instytucji samorządowych spotkali się w stolicy województwa, aby wspólnie świętować tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Obchody samorządowego święta, rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kościele Farnym. Po jej zakończeniu, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, odbyła się konferencja podsumowująca kolejny rok funkcjonowania samorządów, podczas której najlepsi gospodarze lokalnych wspólnot zostali uhonorowani. Zgromadzonych licznie w WDK samorządowców i zaproszonych gości przywitał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Dzień Samorządu Terytorialnego jest co roku okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najlepszych samorządowców z województwa podkarpackiego. W organizowanym po raz XIX konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa (PNS) za dokonania w roku 2018 uhonorowani zostali – w kategorii powiatu: powiat dębicki i starosta Piotr Chęciek, najlepsza gmina: gmina Kamień i wójt Ryszard Bugiel. Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej uznała, że najlepiej zarządzanym miastem na Podkarpaciu jest Stalowa Wola i jej prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Dla przypomnienia, Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został na pamiątkę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Polacy wybierali wtedy swych przedstawicieli do rad gmin i miast.

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021