W Nisku

Fanpage Powiatu Niżańskiego na Facebook’u – najlepszy wśród powiatów województwa podkarpackiego w 2019 roku

Fanpage Powiatu Niżańskiego na Facebook’u – najlepszy wśród powiatów województwa podkarpackiego w 2019 roku

Podczas uroczystych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie w dniu 24 maja 2019 roku, Starosta Niżański Robert Bednarz odebrał dla Powiatu Niżańskiego tytuł „Powiatu posiadającego najlepszy fanpage na Facebook’u wśród powiatów województwa podkarpackiego w 2019 roku”, który został przyznany na podstawie oceny Kapituły Konkursu Internetowego, w ramach Konkursu „Nowego Podkarpacia” na Najlepszy samorządowy fanpage na Facebook’u.

Od lat, co roku, nagradzane są najlepsze samorządowe strony internetowe i fanpage samorządów na Facebooku. Za najlepsze strony www w 2019 roku uznane zostały strony Urzędu Gminy Dębica, Miasta Stalowa Wola i Starostwa Powiatowego w Mielcu. Najlepszy fanpage, oprócz Powiatu Niżańskiego, posiadają również: Urząd Gminy Tryńcza oraz Urząd Miasta i Gminy Cieszanów.

Jak co roku, przedstawiciele samorządów Województwa Podkarpackiego wszystkich szczebli – wójtowie, burmistrzowie, starostwie, prezydenci, radni oraz pracownicy instytucji samorządowych spotkali się w stolicy województwa, aby wspólnie świętować tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Obchody samorządowego święta, rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kościele Farnym. Po jej zakończeniu, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, odbyła się konferencja podsumowująca kolejny rok funkcjonowania samorządów, podczas której najlepsi gospodarze lokalnych wspólnot zostali uhonorowani. Zgromadzonych licznie w WDK samorządowców i zaproszonych gości przywitał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Dzień Samorządu Terytorialnego jest co roku okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najlepszych samorządowców z województwa podkarpackiego. W organizowanym po raz XIX konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa (PNS) za dokonania w roku 2018 uhonorowani zostali – w kategorii powiatu: powiat dębicki i starosta Piotr Chęciek, najlepsza gmina: gmina Kamień i wójt Ryszard Bugiel. Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej uznała, że najlepiej zarządzanym miastem na Podkarpaciu jest Stalowa Wola i jej prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Dla przypomnienia, Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został na pamiątkę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Polacy wybierali wtedy swych przedstawicieli do rad gmin i miast.

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Poszukiwany wpadł na kradzieży alkoholu

rni24.eu24 listopada 2020

Pomóż zapewnić dom dla dwóch klaczy

rni24.eu23 listopada 2020

Powszechny Spis Rolny w Gminie Jarocin-już zakończony!

rni24.eu23 listopada 2020

Zakład Karny przekazał dla Gminy Nisko trzecią partię maseczek ochronnych

rni24.eu23 listopada 2020

24 zakażenia i jeden zgon w powiecie niżańskim

rni24.eu23 listopada 2020

Zmarło 59 osób na Podkarpaciu – 38 zakażonych w powiecie niżańskim

rni24.eu18 listopada 2020

Wystawa „Bitwa Warszawska. Lata dwudzieste, lata trzydzieste w Nisku i okolicach”

rni24.eu18 listopada 2020
dom hospicyjny

Zostań Św.Mikołajem ! Zbuduj Dom Hospicyjny dla dzieci

rni24.eu18 listopada 2020

Biskup Krzysztof Nitkiewicz w szpitalu

rni24.eu18 listopada 2020