W Nisku

Fanpage Powiatu Niżańskiego na Facebook’u – najlepszy wśród powiatów województwa podkarpackiego w 2019 roku

Fanpage Powiatu Niżańskiego na Facebook’u – najlepszy wśród powiatów województwa podkarpackiego w 2019 roku

Podczas uroczystych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie w dniu 24 maja 2019 roku, Starosta Niżański Robert Bednarz odebrał dla Powiatu Niżańskiego tytuł „Powiatu posiadającego najlepszy fanpage na Facebook’u wśród powiatów województwa podkarpackiego w 2019 roku”, który został przyznany na podstawie oceny Kapituły Konkursu Internetowego, w ramach Konkursu „Nowego Podkarpacia” na Najlepszy samorządowy fanpage na Facebook’u.

Od lat, co roku, nagradzane są najlepsze samorządowe strony internetowe i fanpage samorządów na Facebooku. Za najlepsze strony www w 2019 roku uznane zostały strony Urzędu Gminy Dębica, Miasta Stalowa Wola i Starostwa Powiatowego w Mielcu. Najlepszy fanpage, oprócz Powiatu Niżańskiego, posiadają również: Urząd Gminy Tryńcza oraz Urząd Miasta i Gminy Cieszanów.

Jak co roku, przedstawiciele samorządów Województwa Podkarpackiego wszystkich szczebli – wójtowie, burmistrzowie, starostwie, prezydenci, radni oraz pracownicy instytucji samorządowych spotkali się w stolicy województwa, aby wspólnie świętować tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Obchody samorządowego święta, rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kościele Farnym. Po jej zakończeniu, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, odbyła się konferencja podsumowująca kolejny rok funkcjonowania samorządów, podczas której najlepsi gospodarze lokalnych wspólnot zostali uhonorowani. Zgromadzonych licznie w WDK samorządowców i zaproszonych gości przywitał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Dzień Samorządu Terytorialnego jest co roku okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najlepszych samorządowców z województwa podkarpackiego. W organizowanym po raz XIX konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa (PNS) za dokonania w roku 2018 uhonorowani zostali – w kategorii powiatu: powiat dębicki i starosta Piotr Chęciek, najlepsza gmina: gmina Kamień i wójt Ryszard Bugiel. Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej uznała, że najlepiej zarządzanym miastem na Podkarpaciu jest Stalowa Wola i jej prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Dla przypomnienia, Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został na pamiątkę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Polacy wybierali wtedy swych przedstawicieli do rad gmin i miast.

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Remont sali gimnastycznej i boiska przy L.O. w Nisku zakończony

rni24.eu9 lipca 2020

Przerwa w dostawie wody

rni24.eu9 lipca 2020

Spotkanie informacyjne ws. budowy drogi S74

rni24.eu9 lipca 2020

Informacja ws. odkomarzania w Gminie i Mieście Nisko

rni24.eu9 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

rni24.eu8 lipca 2020

Ogłoszenie Zarządu Huty Stalowa Wola S.A. o wypłacie dywidendy za rok obrotowy 2019

rni24.eu7 lipca 2020

rni24.eu7 lipca 2020
kardiomonitory

Nowe aparatura medyczna dla Szpitala w Nisku

rni24.eu7 lipca 2020
droga-korek-samochody

Utrudnienia na drogach krajowych Podkarpacia w okresie wakacyjnym

rni24.eu7 lipca 2020