W Nisku

Fałszywe alarmy o pożarze w Przędzelu

Fałszywe alarmy o pożarze w Przędzelu

Palące się stodoła, budynek gospodarczy oraz bale słomy – o fałszywych pożarach w Przędzelu w gminie Rudnik nad Sanem, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku byli informowani w ciągu ostatniego tygodnia aż trzy razy. W każdym przypadku zgłoszenia te, okazywały się fałszywe.

Jak informuje mł. bryg. Ireneusz Szewczyk z KP PSP w Nisku, pierwsze, jak się później okazało fałszywe wezwanie o pożarze, strażacy otrzymali 26 grudnia. Zgłaszający podał, że przy ul. Mickiewicza w Przędzelu, na drodze w kierunku Ulanowa, palą się bale słomy. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy nie zastali ani pożaru, ani żadnych świadków tego zdarzenia.

Dzień później również w tej miejscowości, tym razem na ul. Błonie „żartowniś” podał, że pali się budynek gospodarczy, co również okazało się nieprawdziwą informacją.

Sytuacja powtórzyła się wczoraj około godziny 22.00, kiedy to miała palić się stodoła przy ul. Mickiewicza. Przybyła na miejsce jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Przędzelu, sprawdziła miejsce, w którym miało się palić. Okazało się, że był to trzeci, fałszywy alarm.

„Żartowniś” w każdym z tych trzech przypadków dzwonił na numer alarmowy 112. Centrala w Rzeszowie przekazywała informację do niżańskiej jednostki. Te fałszywe alarmy są szczegółowo sprawdzane i analizowane.

Każda informacja o pożarze, podłożonej bombie czy wypadku jest traktowana przez odpowiednie służby bardzo poważnie. Telefon na straż pożarną, policję czy pogotowie ratunkowe powinien być używany tylko wtedy, gdy rzeczywiście istnieje taka konieczność. Za fałszywe alarmy grozi nawet do 8 lat więzienia. „Poczucie humoru” zgłaszającego nieprawdziwe informacje może słono kosztować.

Weronika Przestój

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021