W Nisku

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w RCEZ w Nisku

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w RCEZ w Nisku

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku po raz pierwszy dołączyło do wydarzenia pn. „Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych”.

Od 5 do 9 grudnia 2016 w szkołach zawodowych Europy były podejmowane różne inicjatywy promujące szkolnictwo zawodowe. Do RCEZ przyjechały delegacje uczniów szkół gimnazjalnych z Niska (Gimnazjum nr 1), Nowosielca, Grobli, Harasiuk, Ulanowa, Huty Krzeszowskiej i Krzeszowa. Łącznie szkołę odwiedziło ponad 130 osób. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w pracowniach m.in. elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, informatycznej, ekonomicznej oraz organizacji reklamy. Swoje umiejętności prezentowali również geodeci.

W auli szkolnej i sali 16 zaprezentowano również informacje na temat projektów mobilności skierowanych do uczniów, realizowanych w RCEZ ze środków Unii Europejskiej, które uatrakcyjnili uczestnicy zagranicznych praktyk zawodowych w Berlinie i Scheuditz, opowiadając o swoich doświadczeniach zdobytych w niemieckich firmach. Gości ze szkół powiatu niżańskiego powitali Wacław Piędel , dyrektor RCEZ oraz Anna Brak wicedyrektor. Obecnie grupa 26 uczniów w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk i technik mechatronik przygotowuje się do wyjazdu do Berlina i Scheuditz w ramach projektu „Europejska praktyka jako perspektywa rozwoju osobistego i zawodowego” oraz grupa 16 uczniów w projekcie „Europejskie praktyki EUROSUKCES” w zawodach: technik ekonomista, technik organizacji reklamy i technik geodeta, która doświadczenie zawodowe będzie zdobywać w Maladze w Hiszpanii.
Spotkania dotyczące projektów mobilności odbyły się w auli szkolnej, Sali 16 pod kierunkiem Alicji Świder i Grażyny Sucheckiej. Zajęcia w pracowniach przedmiotów zawodowych przeprowadzili: Grzegorz Skrzyński, Grzegorz Maziarz, Tomasz Andreasik, Agata Czerepak, Mariusz Sagan, Katarzyna Słomiany i Leszek Bednarz.

źródło: RCEZ

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021