W Nisku

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w RCEZ w Nisku

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w RCEZ w Nisku

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku po raz pierwszy dołączyło do wydarzenia pn. „Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych”.

Od 5 do 9 grudnia 2016 w szkołach zawodowych Europy były podejmowane różne inicjatywy promujące szkolnictwo zawodowe. Do RCEZ przyjechały delegacje uczniów szkół gimnazjalnych z Niska (Gimnazjum nr 1), Nowosielca, Grobli, Harasiuk, Ulanowa, Huty Krzeszowskiej i Krzeszowa. Łącznie szkołę odwiedziło ponad 130 osób. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w pracowniach m.in. elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, informatycznej, ekonomicznej oraz organizacji reklamy. Swoje umiejętności prezentowali również geodeci.

W auli szkolnej i sali 16 zaprezentowano również informacje na temat projektów mobilności skierowanych do uczniów, realizowanych w RCEZ ze środków Unii Europejskiej, które uatrakcyjnili uczestnicy zagranicznych praktyk zawodowych w Berlinie i Scheuditz, opowiadając o swoich doświadczeniach zdobytych w niemieckich firmach. Gości ze szkół powiatu niżańskiego powitali Wacław Piędel , dyrektor RCEZ oraz Anna Brak wicedyrektor. Obecnie grupa 26 uczniów w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk i technik mechatronik przygotowuje się do wyjazdu do Berlina i Scheuditz w ramach projektu „Europejska praktyka jako perspektywa rozwoju osobistego i zawodowego” oraz grupa 16 uczniów w projekcie „Europejskie praktyki EUROSUKCES” w zawodach: technik ekonomista, technik organizacji reklamy i technik geodeta, która doświadczenie zawodowe będzie zdobywać w Maladze w Hiszpanii.
Spotkania dotyczące projektów mobilności odbyły się w auli szkolnej, Sali 16 pod kierunkiem Alicji Świder i Grażyny Sucheckiej. Zajęcia w pracowniach przedmiotów zawodowych przeprowadzili: Grzegorz Skrzyński, Grzegorz Maziarz, Tomasz Andreasik, Agata Czerepak, Mariusz Sagan, Katarzyna Słomiany i Leszek Bednarz.

źródło: RCEZ

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021