W Nisku

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w RCEZ w Nisku

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w RCEZ w Nisku

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku po raz pierwszy dołączyło do wydarzenia pn. „Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych”.

Od 5 do 9 grudnia 2016 w szkołach zawodowych Europy były podejmowane różne inicjatywy promujące szkolnictwo zawodowe. Do RCEZ przyjechały delegacje uczniów szkół gimnazjalnych z Niska (Gimnazjum nr 1), Nowosielca, Grobli, Harasiuk, Ulanowa, Huty Krzeszowskiej i Krzeszowa. Łącznie szkołę odwiedziło ponad 130 osób. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w pracowniach m.in. elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, informatycznej, ekonomicznej oraz organizacji reklamy. Swoje umiejętności prezentowali również geodeci.

W auli szkolnej i sali 16 zaprezentowano również informacje na temat projektów mobilności skierowanych do uczniów, realizowanych w RCEZ ze środków Unii Europejskiej, które uatrakcyjnili uczestnicy zagranicznych praktyk zawodowych w Berlinie i Scheuditz, opowiadając o swoich doświadczeniach zdobytych w niemieckich firmach. Gości ze szkół powiatu niżańskiego powitali Wacław Piędel , dyrektor RCEZ oraz Anna Brak wicedyrektor. Obecnie grupa 26 uczniów w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk i technik mechatronik przygotowuje się do wyjazdu do Berlina i Scheuditz w ramach projektu „Europejska praktyka jako perspektywa rozwoju osobistego i zawodowego” oraz grupa 16 uczniów w projekcie „Europejskie praktyki EUROSUKCES” w zawodach: technik ekonomista, technik organizacji reklamy i technik geodeta, która doświadczenie zawodowe będzie zdobywać w Maladze w Hiszpanii.
Spotkania dotyczące projektów mobilności odbyły się w auli szkolnej, Sali 16 pod kierunkiem Alicji Świder i Grażyny Sucheckiej. Zajęcia w pracowniach przedmiotów zawodowych przeprowadzili: Grzegorz Skrzyński, Grzegorz Maziarz, Tomasz Andreasik, Agata Czerepak, Mariusz Sagan, Katarzyna Słomiany i Leszek Bednarz.

źródło: RCEZ

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021