kultura i rozrywka

Dzisiaj weekend, czyli będzie się działo!

Dzisiaj weekend, czyli będzie się działo!

Mapa wydarzeń tego weekendu skoncentrowana jest wokół Dnia Dziecka i Wikliny 2019 w Rudniku nad Sanem. Nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych.

Pierwszy weekend czerwca, czyli świętujemy Dzień Dziecka

W niedzielę o godz. 15:00 w Parku Miejskim w Nisku rozpoczną się oficjalne obchody specjalnego dnia w roku – święta najmłodszych. W programie m.in. występ solistów NCK „Sokół”, musical, występ zespołu Kosmokwaki, cyrk Renox. Nie zabraknie malowania buziek, szczudlarzy. Oczywiście będzie też coś dla podniebienia w strefie gastronomicznej i wesołe miasteczko.

Wiklina nie tylko koszykami się toczy

W sobotę i niedzielę w Rudniku nad Sanem kolejna Wiklina. Pierwszego dnia w godz. 15:00-19:00 na najmłodszych czeka edukacyjne show „Od magika do fizyka”. W tym samym czasie trwać będzie Festiwal Twórczości Artystycznej Szkół Gminy Rudnik nad Sanem ph. „ARTystyczne HARCE”. Na godz. 19:00 planowane są koncerty zespołów Babilon Boney M. Cover, a także Top Girls. Dla smakoszy przewidziana jest plenerowa degustacja potrawy regionalnej z wielkiego kotła.
W niedzielę o 15:00 interaktywne przedstawienie dla dzieci „Czerwony Kapturek”, podczas którego widzowie będą zachęcani do włączenia się w akcję bajki. Następnie występ Chóru „Wiklina” Rudnickiego Klubu Seniora oraz prezentacja grup tanecznych z MOK z pokazem „Fala kolorowych melodii”. 17:30 rozpocznie się koncert zespołu Hudacy, w przewie planowany jest pokaz wiklinowej mody ze zbiorów Centrum Wikliniarstwa. Na zakończenie Zespół Pieśni i tańca „Bandoska” z  Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i koncert Playboys. Odbędzie się degustacja kociołka młynarza z kaszą orkiszową.

Są też przewidziane imprezy towarzyszące. Jeszcze w piątek o godz. 17:00 spod MOSiRu wystartuje Wiklinowy Rajd Rowerowy. W sobotę o godz. 9:00 na MOSiRze ropzpocznie się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. O 16:00 wyruszy Parada Motocyklistów Rudnickiego Zagłębia Wikliniarskiego. W niedzielę w godz. 13:00-18:00 otworzy swe podwoje dla wszystkich chętnych w ramach Dnia Otwartych Drzwi.

Przez cały weekend będzie można tez korzystać z atrakcji dodatkowych: parku rozrywki, targów wikliniarskich, pokazów mistrzowskiego wyplatania, degustacji potraw regionalnych kół gospodyń wiejskich, stoisk rękodzieła i harcerstwa.

Agata Linek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021