W Nisku

Dzień Samorządu Terytorialnego u Prezydenta RP

Dzień Samorządu Terytorialnego u Prezydenta RP

Starosta Niżański Robert Bednarz, na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, uczestniczył w spotkaniu z samorządowcami z całej Polski, reprezentując samorządowców z Powiatu Niżańskiego.

Uroczystość, która odbyła się 27 maja br. w Belwederze w Warszawie, zorganizowano w związku z przypadającym w tym dniu Dniem Samorządu Terytorialnego, który jako święto, Sejm RP ustanowił w 2000 roku, na pamiątkę pierwszych, z 1990 r., demokratycznych wyborów samorządowych w Polsce.

Z okazji tego święta Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał szczególnie zasłużonym samorządowcom odznaczenia państwowe. Wśród osób, które odebrały z rąk Prezydenta RP odznaczenia za zasługi w działalności społecznej i samorządowej, znaleźli się również samorządowcy województwa podkarpackiego. Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Wójt Gminy Niebylec Zbigniew Korab i Radny Rady Miasta Rzeszowa Waldemar Szumny. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali: Starosta Bieszczadzki Marek Andruch, Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś,

W słowach skierowanych do licznie zebranych samorządowców, dziękując przybyłym gościom za wypełnianie swoich obowiązków z zaangażowaniem i troską o dobro wspólnoty samorządowej, Prezydent Andrzej Duda powiedział m.in.

– Wierzę głęboko, że samorząd będzie się rozwijał, że zdobywane doświadczenia będziemy przekładali na coraz lepsze regulacje. Także u mnie, w Kancelarii, pracujemy teraz właśnie wraz z Państwem – przedstawicielami samorządu – nad propozycją pewnych udoskonaleń, jeżeli chodzi o rozwiązania prawne dotyczące samorządu terytorialnego. Zawsze będzie co poprawić. Zawsze będą nowe instytucje, które można będzie wprowadzić. Zawsze będą pomysły gdzieś na świecie, które będzie można próbować przyciągnąć do Polski i sprawdzić, jak u nas będą te rozwiązania funkcjonowały. To jest właśnie życie. I cieszę się bardzo, że polscy samorządowcy są tego życia blisko. Szukają właśnie nowych rozwiązań, by działać lepiej, by samorząd był bardziej przyjazny, wydajny, skuteczniejszy w swoich działaniach, by w jeszcze lepszy sposób mógł organizować życie lokalne, regionalne.

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021