W Nisku

Dzień otwarty ARiMR

Dzień otwarty ARiMR

W piątek, 20 października, Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR otworzył dla mieszkańców 21 biur powiatowych. Zaproszone zostały dzieci, młodzież i dorośli, przedszkolaki, uczniowie, rolnicy i przedsiębiorcy – wszyscy, którzy chcieli poznać z bliska pracę ARiMR.

Hasło przewodnie brzmiało „Razem wPROWowadzajmy zmiany na wsi, żyjmy bezpiecznie”. Dlatego Dzień Otwarty w ARiMR zorganizowany został wspólnie z policją i strażą pożarną. Te jednostki, podobnie jak i ARiMR działają w powiatach, blisko mieszkańców i dodatkowo mają duży wpływ na kwestie bezpieczeństwa. W imprezie uczestniczyli także beneficjenci różnych programów, drobni przetwórcy oraz rolnicy inwestujący w gospodarstwa.

Teresa Pamuła, dyrektor POR ARiMR nie wyklucza, że Dzień Otwarty będzie organizowany cyklicznie: „ Zależy nam na większym otwarciu i pokazaniu naszej pracy i zadań jakie realizujemy wszystkim mieszkańcom wsi. Chodziło też o zachęcenie rolników do szerszego korzystania z licznych dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020. Chcieliśmy też podkreślić, jak ważna jest praca rolników i że dzięki nim, podkarpacka wieś się rozwija i zmienia na lepsze. A tu ważne jest bezpieczeństwo na wsi, zwłaszcza dzieci. Dlatego w trakcie imprez w każdym powiecie rozdawaliśmy m.in. odblaski – łącznie otrzymało je ponad tysiąc dzieci”.

Biuro Powiatowe ARiMR w Nisku odwiedziło około 80 osób. Biuro zaszczycili swoją obecnością poseł Jerzy Paul, starosta niżański Robert Bednarz, wicestarosta niżański Adam Mach, radni powiatu niżańskiego, burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz.

BP w Nisku specjalnie dla dzieciaków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Rudnika, przygotowało konkurs plastyczny, ponadto dzieci poznały zasady zachowania podczas pożaru i specyfikę pracy w policji dzięki jednostce straży pożarnej z Jeżowego oraz funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Otwarte Dni uświetnił zespół muzyczny z RCEZ w Nisku bogatym repertuarem pieśni polskich i ukraińskich wykonywanych między innymi przez uczniów z Ukrainy a także Zespół Muzyczny z Jeżowego.

Wszyscy pozostali uczestnicy Dni Otwartych mogli zapoznać się ze specyfiką pracy biura, zakresem programów pomocowych dla rolników oraz skorzystać ze specjalnie przygotowanych na tę okazję materiałów informacyjnych.

Źródło: ARiMR Nisko

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021